Mehmet Demirkol

Çok rahat


Mehmet Demirkol, Kardemir Karabükspor - Galatasaray karşılaşmasını değerlendirdi.

Karabük’ün ligi bırakmışlığı sağ kanatta Osman Çelik’in neredeyse tek başına çaresiz kalmasıyla birleşince maç daha en başka onlar için cehenneme döndü. Ofsayt hattını ayarlayamadılar. Rodrigues ve Nagamoto çok rahat etti. Karabük savunması yerleşemeden hızla içeriyi Gomis’i gördüler. Maç hızla 4-0’a geldi. Osman orta sahaya geçince Glatasaray’ın o kanadı kullanma gücü biraz düştü ve oyun dengelendi. Ancak bu da Galatasaray’ın vitesini biraz düşürdü. Ancak aman duralım ayıp olmasın demediler. Bu konuda zamanında ben de bayağı kafa karışıklığı yaşadım. Acaba skorla rakibi rencide etmemek mi lazım? Hayır, biletin karşılığını vermek lazım. TV başındakiler ne yapacak? TV’yi mi kapatacak?

Averaj durumu var
90 dakika olabildiğince en iyisini yapmak lazım. Tabii bir de averaj durumu var. Sezon sonunda o 7. gole ihtiyacın olup olmayacağını asla bilemezsin çünkü. Terim de oyuncu değiştirdi, daha kontollü oynamaya başladılar. Ama durmadılar. Belki sahada 8 yerli oyuncu olsa 4’ten sonra rica minnet durabilirlerdi ama onlar olabildiğince yapmaya çalıştılar. Bu maçtan deplasman fobisi bitti sonucu çıkmaz ancak rakipler gerginken serin kanlı bir dönem yaşadıkları kesin.

Gecenin sorusu
26’da 4-0 olunca rakibe saygı gereği durmak gerekir miydi? Hayır. Karabükspor’u yönetenler lige ve seyircilerine saygı duyup takımı bu hale getirmemeleri gerekirdi.

Maçın starı
Gomis. Ligin yıldızı da o. 4 gol attı. Bir golü de o atmasın diye Özgür attı. Oyuna karakter veriyor. Şimdiden Galatasaray’ın unutulmaz santrfroları arasına girdi.

Maçın olayı
Zemin. Olağanüstü bir yağmura rağmen ideal bir futbol zemini vardı. Ülkede az olan bir durum. Tebrikler.

Kısa mesaj
Şampiyonluk adayları arasında ruh hali en iyi olan takım Galatasaray. Her şartta soğukkanlılar. Onları yıpratacak çok maç oynamadıklarından mı? Bakalım göreceğiz.

Fanatik Gazetesi'nden alınmıştır.