Mehmet Demirkol

Lideri büktü


Mehmet Demirkol, Fenerbahçe'nin Başakşehir galibiyetini değerlendirdi.

Başakşehir'in değil belki ligin en oyuncusu Emre Belözoğlu. Duran top kalitesinin yokluğu 1 puan değerinde. Ama Epureanu ve Mossoro da fazlasıyla arandı. Beklendiği üzere ön alan baskısıyla oyuna giren Fenerbahçe rakibini kendi genetiğinden kopardı. İlk golü bulduklarında 3 net gol kaçırmışlardı.

Rakip savunmanın top ayağındayken hemen her seferinde onları hataya zorladılar. Chedjou’nun bölgesinden Dirar, Giuliano ve Fernandao’yla kolay kaleye sarktılar ve Başakşehir bir süre sonra uzun vurmak zorunda kaldı. Ancak bunda da savunma kusursuza yakın bir kompakt oyun oynadı.

Neto ve Roman orta sahalarına yakın durup Visca, Arda ve Adebayor’u sahadan sildiler. Teknik anlamda, bu kadronun potansiyeli göz önüne alındığında eleştirilecek hiçbir şey yok. Fenerbahçe oyuncuyla değil oyunuyla kazandı. İBFK ise oyuncuları olmadığı için oyununu kaybetti ve yenildi.

GECENİN SORUSU
Mathieu Valbuena, Aykut Kocaman’ın bu oyununa ikna olacak mı? Yoksa sezonun geri kalanında da rotasyon oyuncusu olarak kenarda beklemeyi kabul mu edecek?

MAÇIN STARI
Neto-Roman ikilisi mükemmele yakın oynadı. Giuliano ve iki gol atan Fernandao parladı. Ancak Dirar’a ayrı bir parantez açmak lazım. Sezon başında onun böyle bir fiziki güç gösterisine girebileceğini hiç tahmin etmezdim. Maçın yıldızı oydu.

MAÇIN OLAYI
İkinci gole bakın. Adebayor saçma bir top kaybı yapıyor. Dirar depara kalkıp gelen Isla’ya veriyor. Ancak yakın olan Arda ve İrfan takip etmiyor. Isla ortalıyor Fernandao atıyor. Başakşehir’in genetiğinin dışına ne kadar çıktığını buradan anlayabilirsiniz.

KISA MESAJ
Aykut hocanın, "Rakipleri bükeceğiz" vaadi en üst seviyede gerçek oldu. Eğer vasat rakiplere karşı da bu konsantrasyon sağlanırsa, yarış sonuna kadar devam eder.

Fanatik Gazetesi'nden alınmıştır...