Alican Kaynar, dünya ikinciliğine yükseldi

Son dönemde gösterdiği başarılı performansla Finn sınıfının yükselen değeri Alican Kaynar, dünya sıralamasında ikinci basamağa çıktı.

NTV Spor

04.05.2017 - 16:35 | Son Güncelleme: 04.05.2017 - 16:40

Londra 2012 ve Rio 2016'da ülkemizi başarıyla temsil eden milli sporcu Alican Kaynar, aldığı sonuçlarla Türk yelken tarihinde ilkleri gerçekleştirmeye devam ediyor.

Son olarak Fransa'da düzenlenen Dünya Kupası Hyeres Serisi Finn sınıfında şampiyon olarak altın madalyaya uzanan 28 yaşındaki sporcu, Uluslararası Yelken Federasyonu (ISAF) tarafından düzenlenen dünya sıralamasında ikinci sıraya yükselerek başarısını taçlandırdı.

Yıl içerisinde sekiz kez güncellenen Dünya Erkekler Finn Sınıfı Sıralaması'nın 1 Mayıs'ta açıklanan son listesinde ikinci sırada yer alarak kariyer zirvesi yapan Alican Kaynar, Rio 2016'da 13'üncü sırayı aldıktan sonra katıldığı dört yarışın üçünde podyuma çıkarak adından söz ettirdi.

Fenerbahçe'nin lisanslı sporcusu olan Alican Kaynar'ın en büyük hedefi Tokyo 2020'de madalya kazanarak Türk yelken tarihindeki en büyük başarıya imza atmak.

Sayfa Yükleniyor...