Yelkende Kış Kupası heyecanı

Türkiye Yelken Federasyonu Kış Kupası'nın ilk hafta yarışları, Fethiye'de düzenlendi. Yarışmalar sonunda optimist ve laser sınıflarında kupa kazanan sporcular belli oldu.

NTV Spor

30.01.2018 - 13:23 | Son Güncelleme: 30.01.2018 - 13:31

Türkiye Yelken Federasyonu Kış Kupası, geçtiğimiz hafta sonu Fethiye Belediyesi Yelken Şubesi'nin ev sahipliğinde gerçekleşti. Kış Kupası'nda optimist ve laser sınıflarında kupalar sahiplerini buldu. Yarışmaya optimist sınıfında 56 kulüpten 373 sporcu, laser sınıfında ise 19 kulüpten 148 sporcu katıldı.

Optimist genel kategorisinde Urla Yelken Gençlik ve Spor Kulübü’nden Mustafacan Öztuncel, optimist kızlar kategorisinde aynı kulüpten Okyanus Arıkan birinci oldu.

Laser 4.7 genel kategorisinde Turgutreis Yelken Kulübü’nden Yiğit Yalçın Çitak, kızlar kategorisinde Karşıyaka Spor Kulübü Yelken Şubesi’nden Zeynep Tuncalı ilk sırayı aldı.

Laser Radial genel ve genç kategorilerinde Arkas Çeşme Yelken Gençlik ve Spor Kulübü’nden yılkan Timurşah, kadınlar kategorisinde ise Tekirdağ Yelken İhtisas Kulübü’nden Ayşenur Orhan birinci sırayı aldı.

Laser standard kategorisinde Arkas Çeşme Yelken Gençlik ve Spor Kulübü’nden Mustafa Çakır birincilik kürsüsüne çıktı.

Yarışmalarda Fenerbahçe Doğuş Yelken Kulübü sporcuları iki ikincilik, iki de üçüncülük elde etti.

TYF Kış Kupası’nda dereceye giren sporcular şöyle:

Optimist Genel
1. Mustafacan Öztuncel – A.R.M Urla Yelken Gençlik Spor Kulübü
2. Sabri Kerem Erkmen - Fenerbahçe Doğuş Yelken
3. Alp Namdar - A.R.M Urla Yelken Gençlik Spor Kulübü
4. Okyanus Arıkan - A.R.M Urla Yelken Gençlik Spor Kulübü
5. Mert Aydoğan - A.R.M Urla Yelken Gençlik Spor Kulübü

Optimist Kız
1. Okyanus Arıkan - A.R.M Urla Yelken Gençlik Spor Kulübü
2. Elmas Gül Koca - İskenderun Yelken Kulübü
3. Bilge Nur Yazıcı - Turgutreis Yelken Kulübü

Optimist Junior
1. Oğuz Önal - B.B. Bodrumspor Kulübü Yelken Şubesi
2. Kutsal Güneş Kurnaz - Tekirdağ Yelken İhtisas Kulübü
3. Ege Ayyıldızbayraktar - Tekirdağ Yelken İhtisas Kulübü
4. Yusuf Karan Özgöz - Arkas Çeşme Yelken Gençlik ve Spor Kulübü
5. Uğur Yıldırım - Karşıyaka Spor Kulübü Yelken Şubesi

Optimist Junior Kız
1. İlayda Şen - Tekirdağ Yelken İhtisas Kulübü
2. Defne Ünaldı - Era Bodrum Yelken Kulübü
3. Medine Havva Tatlıcan - Göztepe Spor Kulübü Yelken Şubesi

2006 Yılı İçinde Doğanlar Özel Ödül Genel
Mustafacan Öztuncel - A.R.M Urla Yelken Gençlik Spor Kulübü
Mert Aydoğan - A.R.M Urla Yelken Gençlik Spor Kulübü
Kuzey Kumlalı - Göztepe Spor Kulübü Yelken Şubesi

2006 Yılı İçinde Doğanlar Özel Ödül Kız
Nazlı Erden - Marmara Yelken Kulübü
Firdevs Yeğin - İskenderun Yelken Kulübü
Selina Ertekin - A.R.M Urla Yelken Gençlik Spor Kulübü

Laser 4.7 Genel
1. Yiğit Yalçın Çitak - Turgutreis Yelken Kulübü
2. Doruk Demircan - Arkas Çeşme Yelken Gençlik Ve Spor Kulübü
3. Osman Sanlı - B.B. Bodrumspor Kulübü Yelken Şubesi
4. Batu Özonur - B.B. Bodrumspor Kulübü Yelken Şubesi
5. Dario Deniz Ergün - Fenerbahçe Doğuş Yelken

Laser 4.7 Kız
1. Zeynep Tuncalı - Karşıyaka Spor Kulübü Yelken Şubesi
2. Zülal Alev Erkan - Tekirdağ Yelken İhtisas Kulübü
3. Deniz Dönertaş - Fenerbahçe Doğuş Yelken

Laser 4.7 Junior
1. Derin Baytur - Karşıyaka Spor Kulübü Yelken Şubesi
2. Zülal Alev Erkan - Tekirdağ Yelken İhtisas Kulübü
3. Umut Eyriparmak - Turgutreis Yelken Kulübü

Laser Radial Genel
1. Yılkan Timurşah - Arkas Çeşme Yelken Gençlik ve Spor Kulübü
2. Efe Ağan - B.B. Bodrumspor Kulübü Yelken Şubesi
3. Umut Efe Alpkoçak - Karşıyaka Spor Kulübü Yelken Şubesi

Laser Radial Kadın
1. Ayşenur Orhan - Tekirdağ Yelken İhtisas Kulübü
2. İlayda Veziroğlu - Fenerbahçe Doğuş Yelken
3. Buket Aslan - İçdaş Spor Kulübü

Laser Radial Genç
1. Yılkan Timurşah - Arkas Çeşme Yelken Gençlik ve Spor Kulübü
2. Efe Ağan - B.B. Bodrumspor Kulübü Yelken Şubesi
3. Umut Efe Alpkoçak - Karşıyaka Spor Kulübü Yelken Şubesi

Laser Standard Genel
1. Mustafa Çakır - Arkas Çeşme Yelken Gençlik ve Spor Kulübü
2. Onur Bilgen - İstanbul Yelken Kulübü
3. Berkay Abay – Ferdi

Laser Standard Genç
1. Berkay Abay – Ferdi
2. Alp Baltalı - İstanbul Yelken Kulübü
3. Barsgan Dökmeci - Fenerbahçe Doğuş Yelken

Sayfa Yükleniyor...