Nihat Özdemir Euro 2020'den umutlu: Finalleri Türkiye’ye getiremedik, belki kupayı getiririz

Euro 2020 kura çekimi sonrası Milli Takımlar Teknik Direktörü Şenol Güneş, Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir ve Başkanvekili Servet Yardımcı, gruptaki şansımızı değerlendiri.

NTV Spor 30.11.2019 - 21:58 | Son Güncelleme: 30.11.2019 - 22:04

Milli Takım Teknik Direktörü Şenol Güneş kura değerlendirmesi yaparken, "Bizim için çok önemli. Açılış maçını İtalya ile oynamamız bizim için önemli prestij. Bizim için rakipler önemli değildi. Maçların oynanacağı yerler önemliydi. İyi bir takımımız var. Şu anda önce Mart'ta hazırlık maçları, rakipleri tanıtma süreci var. Daha çok işimiz var. Yavaş yavaş sindire sindire hallederiz " dedi.  

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir iddialı açıklamalar yaparken, "Fransa'yı da yenememiştik ama Şenol Güneş hocamızla birlikte Konya'da 2-0 yendik, rövanşı da vermedik. İnşallah İtalya'ya da ilk mağlubiyeti tattıracağız. Bu jenerasyona güveniyoruz. 2020 bizim hakkımızdı. Ancak UEFA başkanı bazı oyunların içine girerek bu hakkı elimizden aldılar. Şimdi söke söke finallere kaldık. Belki finalleri Türkiye'ye getiremedik ama belki kupayı getiririz" ifadelerini kullandı. 

Başkanvekili Servet Yardımcı ise gruptan çıkacağımıza inandığını vurgularken, "İyi ahenk içinde hocamızla beraber gruptan çıkacağımıza inanıyoruz. Azerbaycan'da ev sahibi olarak oynayacağız. Güçlü takımları ev sahibi yaptılar: Farkında olmadan Azerbaycan'da ev sahibi olduk. İnşallah kardeşlerimizle güzel günler görürüz  30 Mayıs'ta Şampiyonlar Ligi finali İstanbul'da olacak. 2 hafta sonra da milyonlarca kişinin izleyeceği açılış maçı olacak. Türk futbolu için gurur yılı olacak." diye konuştu. 

Sayfa Yükleniyor...