Almanya'da Basketbol Ligi de başlıyor

Corona virüs nedeniyle ara verilen futbol liglerine ilk geri dönüş Almanya'da oldu. Bundesliga'da hafta sonunda 26. hafta maçları oynanırken; ülke basketbol ligi de tamamlanacak.

NTV Spor 19.05.2020 - 16:04

Bavyera Eyalet Hükümeti, Basketbol Ligi'nin devam etme planını onayladı. Bu sezon küme düşmenin uygulanmayacağı Basketbol Bundesliga, 6 Haziran'da başlayıp 28 Haziran'a kadar 'Final 10' formatında oynanacak.

2019-2020 sezonu 8 Mart'ta corona virüs salgını nedeniyle ertelenirken; ilk 10 sıradaki takımlar sezonu tamamlama konusunda anlaşmaya vardı. Gerekli iznin onaylanmasının ardından lige devam kararı alındı.

Maçlar iki grup halinde oynanacak. A Grubunda Bayern Münih, HAKRO Merlins Crailsheim, EWE Baskets Oldenburg, BG Gottingen ve Ulm; B Grubu'nda ise MHP Riesen Ludwigsburg, ALBA Berlin, RASTA Vechta, Bamberg ve Fraport Skyliners mücadele edecek. İlk dört takım çeyrek finale çıkacak ve eleme usulüne göre yola devam edecekler. Yarı finaller ile final ile sezon tamamlanacak. Maç programı ise bu haftanın sonlarına doğru açıklanacak.

MAÇLAR TEK ŞEHİRDE
Kulüpler tek şehirde oynama konusunda anlaşırken; bu şehir Münih olacak. Takımlar tamamen izole bir otelde, sporcular teker kişilik odalarda kalacak; bu sürede aileleri dahip kimse ile görüşmeyecek. Oyuncular, teknik ekiptekiler ve görevliler otelden sadece koşu ve yürüyüş için çıkabilecek. Bu süre içerisinde de sosyal mesafe kurallarına uyacaklar.

Oyuncular otel içinde de önlemlere maksimum düzeyde uymak zorunda kalacak. Otel içinde 3 kişiden fazlası bir araya gelemeyecek. Başkalarının telefon veya diğer özel teknolojik aletlerini kullanamayacaklar.

Sayfa Yükleniyor...