Antetokounmpo: "Altın madalyayı MVP'liğe tercih ederim"

NBA'de Milwaukee Bucks forması giyen Yunan yıldız Giannis Antetokounmpo, milli takımla kazanacağı bir altın madalyayı, MVP (En Değerli Oyuncu) ödülüne tercih edebileceğini söyledi.

NTV Spor 04.08.2019 - 16:40

31 Ağustos-15 Eylül tarihleri arasında Çin'de gerçekleştirilecek 2019 Dünya Basketbol Şampiyonası'nda Yunanistan ile mücadele edecek yıldız basketbolcu Giannis Antetokounmpo, turnuva hakkında açıklamalarda bulundu. 

Yunan gazetesi Ta Nea'ya konuşan Antetokounmpo, FIBA Dünya Kupası’nda Yunanistan ile bir altın madalya elde etmeyi, geride bıraktığımız NBA sezonunda kazandığı MVP ödülüne tercih edebileceğini dile getirdi.

Milli Takımı'nın kendisini adına ifade ettiklerine de değinen Antetokounmpo, şu şekilde devam etti; "Milli takımda oynadığımda her zaman özel hissediyorum. Turnuva başladığında ve milli marş dinlendiğindeki duyguyu tarif edemem. Her maç bu duyguyu ilk kez yaşıyormuş gibi gururlu hissediyorum. Milli takımla kazanmak inanılmaz ve daha önce söylediğim gibi sağlıklı olduğum sürece bu takımın bir parçası olacağım."

2019 Dünya Basketbol Şampiyonası'nda Yunanistan, F Grubu'nda Yeni Zelanda, Brezilya ve Karadağ ile mücadele edecek. Yunanistan turnuva kapsamındaki ilk maçını 1 Eylül Pazar günü Karadağ ile oynayacak. 

Sayfa Yükleniyor...