Arıboğan, çalışmalarına Adana'da başladı

Türkiye Basketbol Federasyonu'nun mayıs ayında gerçekleştirilecek olağanüstü genel kurulu öncesi başkan adaylığını açıklayan Lutfi Arıboğan, çalışmalarına memleketi Adana'da başladı.

NTV Spor 27.04.2015 - 12:21

Adana Büyükşehir Belediyesi'ne ziyarette bulunan Lutfi Arıboğan, belediye başkanı Hüseyin Sözlü, Adana ASKİ Kulübü Başkanı Rahmi Pekar ve kulüp yöneticileriyle bir araya geldi.

Yaptığı açıklamada, "Türk basketbolunun daha yukarıya gitmesi, basketbolun hak ettiği marka değerine ulaşması, kulüplerin uluslararası arenada daha önemli başarılara imza atması için ekibiyle aday olduk" ifadelerini kullanan Arıboğan, "Buradaki kulüplerimizin hepsini ziyaret edeceğim. Adana'dan ve henüz ziyaret etmediğim bazı Çukurova illerinden verilen destek, gösterilen teveccüh bana gurur veriyor. Başlangıcın Adana'dan olmasından da büyük mutluluk duyuyorum. İnşallah sonu hayırlı olur" şeklinde görüş belirtti.

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü ise Türkiye Futbol Federasyonu ile Galatasaray Kulübü'nde spor yöneticiliği tecrübesi bulunan eski milli basketbolcu Arıboğan'ın başarılı olacağına ve Türk basketbolunu en iyi şekilde temsil edeceğine inandıklarını vurguladı.

Arıboğan'ın seçim çalışmalarına Mersin, Hatay ve Osmaniye'de devam edeceği açıklandı.

Sayfa Yükleniyor...