Ataman'dan önemli mesajlar!

Basketbol milli takımı ve Galatasaray Liv Hospital Başantrenörü Ergin Ataman, 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutlarken, önemli mesajlar verdi. Ataman, Milli Eğitim ile Spor bakanlıklarının birleştirilmesini önerdi.

NTV Spor 19.05.2014 - 22:12

Ergin Ataman, Ulu Önder Atatürk'ün Samsun'a ayak basmasının 95. yılında 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nı kutladı.

Basketbol Milli Takımı ile Galatasaray Liv Hospital'in başantrenörü Ergin Ataman, kişisel twitter hesabından yayınladığı mesajda, "Henüz acılarımız dinmese de, bugün tüm gençlerimizin Gençlik ve Spor Bayramı'nı kutluyorum" ifadesini kullandı.

Deneyimli antrenör, 19 Mayıs kutlama törenlerinin yapılmamasını yorumlarken, "Bu dönemde törenler iptal oldu ama gençliğimizin geleceğini iptal etmeyelim. Daha iyi bir gelecek, eğitim ve spor yapma imkanı yaratalım" dedi.

Ataman, gelecekle ilgili önerilerde bulunurken, "Ülkemizde eğitim düzeyi yüksek şampiyonlar çıkarmak için cesur ve radikal kararlarla milli eğitim ve sporu birleştirelim. 17-18 yaşında eğitimsiz profesyoneller değil; 22 yaşında eğitimini tamamlamış ve en iyi şartlarda spor yapmış şampiyonları yetiştirelim. Sporcuyu kulüplerde değil, lise ve üniversitelerde yetiştirelim. Başarılı sporcuları yüksek eğitim burslarıyla teşvik edelim" ifadelereni kullandı. 

80 milyon nüfuslu Türkiye'nin gençlerini hem sporda hem eğitimde dünya standartlarına ancak bu şekilde çıkartılabileceğini ifade eden Ataman son olarak, "Böylelikle hem şampiyonlar, hem de spor kültürüne ve fair play anlayışına sahip bir taraftar topluluğu yetiştirebiliriz" yorumunu yaptı.

Sayfa Yükleniyor...