Basketbolda sahne gençlerin

Basketbol Gençler Ligi Dörtlü Finali, 11-12 Mayıs tarihlerinde İstanbul'da yapılacak.

NTV Spor 08.05.2018 - 13:30

Crown Plaza Florya'da gerçekleştirilen Dörtlü Final'in basın toplantısına, Türkiye Basketbol Federasyonu (TBF) Başkanı Hidayet Türkoğlu, TBF üst yöneticisi (CEO) Ömer Onan, TBF yetkilileri, dörtlü finalde mücadele edecek Anadolu Efes, Banvit, Darüşşafaka ve Fenerbahçe Doğuş takımlarının antrenörleri ile birer oyuncusu katıldı.

Sinan Erdem Spor Salonu'nda gerçekleştirilecek dörtlü finale herkesi davet eden TBF Başkanı Hidayet Türkoğlu, "Bu sezon ilk defa Gençler Ligi'ni kurarak, A takım kadrosunda yer bulan ama süre alamayan gençlerin rekabetçi ortamda gelişmelerini sağladık. Her maç için Süper Lig'den hakem görevlendirerek, alt liglerdeki hakemlerin gelişimine de etki ettik. Türk sporcularından oluşan 20 takımlı ligde rekabete şahit olduk. Gençler yeteneklerini sergileme şansı yakaladı." diye konuştu.

Bu organizasyonun federasyonun vizyonunu açık bir şekilde ortaya koyduğunu dile getiren Türkoğlu, sporcuların gelişime önem vermeleri gerektiğinin altını çizerek "Bir sporcu kendini geliştirmeye baş koymalı. Fiziksel, zihinsel gelişime önem vermeli. Biz kendimizi geliştirmek için tekrar tekrar çalışma fırsatı bulduk. Ailelerimiz bizleri koçlarımıza emanet ederek işin uzmanına bıraktı. Hepimiz kariyerinin ilk yıllarında sportif tecrübe kazanmaya odaklandık. Bazen zarar gördük ama kazanan biz olduk." ifadelerini kullandı.

Ömer Onan da yaptığı konuşmada, "Amacımız çocuklara rekabetçi ve üst seviyede bir lig oluşturmaktı. Bunu da Süper Lig standartlarında yapmak, Avrupa'nın üst düzey organizasyonlarında nasıl yapılıyorsa aynısını yapmak istedik. Kulüpler de yatırım yapıp, iyi takım kurarak mücadele etti." şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından ilk yılını tamamlayan Basketbol Gençler Ligi'nde sezonun en iyi 5 oyuncusu seçilen Mert Akay, Ata Kahraman, Cengizhan İvedi, Ali Yurtseven ve Yiğit Baran Sarıkaya ödüllerini aldı. Genç oyunculara ödüllerini Hidayet Türkoğlu verdi.

Sayfa Yükleniyor...