BBL dev maçla başlıyor

Beko Basketbol Ligi'nde 2013-2014 sezonu fikstür çekimi yapıldı. İlk hafta son şampiyon Galatasaray Liv Hospital ile Anadolu Efes karşı karşıya gelecek.

NTV Spor

20.08.2013 - 16:21

Beko Basketbol Ligi'nde 2013-2014 sezonu fikstür çekimi yapıldı.
     
Polat Renaissance İstanbul Hotel'de gerçekleştirilen fikstür çekimine, Türkiye Basketbol Federasyonu ve ligde yer alan takımların temsilcileri katıldı.

Türkiye Basketbol Federasyonu Genel Sekreteri Ali Özsoy, fikstür çekiminde yaptığı konuşmada, Türk basketbolu adına önemli bir yaz geçirdiklerini belirterek, "Bildiğiniz gibi şimdiye kadar milli takımlar düzeyinde 4 madalya kazandık. Bunların ikisini erkeklerde aldık. Bu salonu dolduran kulüplerin yetiştirdikleri oyuncularla biz bu madalyaları kazandık. Yaptıkları fedakar çalışmalar için kulüplerimizi tebrik ediyorum" dedi.
     
A Milli Erkek Takımı'nın Slovenya'da düzenlenecek Avrupa Şampiyonası'nda başarılı olmasını istediklerini aktaran Özsoy, "Ondan sonra da liglerimiz başlıyor. Beko Basketbol Ligi'nin değerinin giderek arttığını görüyoruz. Hem dünyada hem de Avrupa'da saygın bir yere ulaşmış durumdayız. Çıtayı daha da yükseltmek için daha agresif bir pazarlama stratejisi uygulayacağız. Yeni sezonda bütün takımlarımıza başarılar ve sakatlıklardan uzak bir lig diliyorum" ifadelerini kullandı.
     
Ligde ilk hafta maçlarının 18-20 Ekim tarihlerinde oynanacağı, Spor Toto Türkiye Kupası elemelerinin ise 1-9 Ekim tarihlerinde yapılacağı aktarıldı.

Beko Basketbol Ligi'nde ilk hafta maçlarının programı şöyle oldu:
     
Royal Halı Gaziantep-Uşak Sportif
Tofaş-Türk Telekom
Aliağa Petkim-Banvit
Beşiktaş-Erdemir
Anadolu Efes-G.Saray Liv Hospital
Mersin Büyükşehir Belediyesi-Fenerbahçe Ülker
Olin Edirne-Pınar Karşıyaka
Aykon TED Ankara Kolejliler-Trabzonspor

Sayfa Yükleniyor...