Ben Simmons, bu sezon ilk kez forma giymeye hazırlanıyor

Brooklyn Nets'in yıldız oyuncusu Ben Simmons, Boston Celtics serisinin dördüncü maçında parkeye çıkmaya hazırlanıyor.

NTV Spor 21.04.2022 - 23:00
Ben Simmons, bu sezon ilk kez forma giymeye hazırlanıyor

Doğu Konferansı ilk turunda 'in rakibi olan 'e 'tan iyi haber geldi.

Amerikan basınında yer alan haberlerde sırtından yaşadığı sakatlığı atlatan Ben Simmons'ın Boston Celtics serisinin dördüncü maçında sahaya çıkabileceği belirtildi.

Brooklyn Nets Başantrenörü Steve Nash yaptığı açıklamada, "Uzun süredir oynamıyor ve onu oynaması için zorlamayacağız. Rahat hissettiği ve oynamaya hazır olduğu anda bizimle birlikte olacak." ifadelerini kullanmıştı.

Ne olmuştu?

Sezon başında Ben Simmons, Philadelphia'dan takasını istemiş ve takımın yeni sezon öncesi antrenmanlarına katılmayı reddetmişti. Simmons, takas gerçekleşene kadar maçlara çıkmayacağını ve alacağı tüm cezalara hazır olduğunu belirtmişti.

Philadelphia'nın vermiş olduğu cezaların toplamında Simmons, 20 milyon dolarlık bir kayıpla karşı karşıya kalmıştı. Şubat ayında takas isteği gerçekleşen ve Brooklyn Nets'e katılan Simmons, sırtındaki ağrılar nedeniyle yine parkeye çıkamamıştı.

Brooklyn Nets telafi peşinde

NBA'de play-off'a play-in turnuvasından katılım hakkı elde eden Brooklyn Nets, Doğu Konferansı ilk turunda Boston Celtics'le eşleşti.

İlk maçı 115-114, ikinci maçı ise 114-107 kaybeden Nets, sahasında oynayacağı iki maçı kazanarak seriyi eşitleme peşinde. Serinin üçüncü maçı, 24 Nisan Pazar TSİ 02:30'da, dördüncü maç 26 Nisan'da 02:00'de oynanacak.

Sayfa Yükleniyor...