Beşiktaş, Kobe transferini dondurdu

New Jersey Nets'ten Deron Williams'a imza attıran Beşiktaş Erkek Basketbol Takımı, bir diğer yıldız Kobe Bryant'ın transferi için sponsor bulmakta zorlanıyor. Kobe'ye aylık 500 bin dolar öneren siyah-beyazlı kulüp, görüşmeleri dondurma kararı aldı.

NTV Spor 18.07.2011 - 10:51
Beşiktaş, Kobe transferini dondurdu

Beko Basketbol Ligi'nin iddialı takımlarından Beşiktaş'ta belirsizlik sürüyor.

Cola Turka ile anlaşması sona eren siyah-beyazlı kulüp, isim sponsorluğu için birçok farklı şirketle görüşmesine rağmen istediği teklifi alamadı. Beşiktaş buna rağmen başkan Yıldırım Demirören'in talimatıyla yeni sezon için kadro kurma çalışmalarını başlatmıştı.

Siyah-beyazlı kulüp, NBA'in en önemli oyuncularından Deron Williams'a imza attırdı. Bir diğer süper yıldız Kobe Bryant'la da masaya oturan Beşiktaş, görüşmeleri dondurma kararı aldı. Bryant ilk görüşmede lokavt bitene kadar aylık 1 milyon dolar isterken, transfer için özel sponsor bulmakta zorlanan Beşiktaş yaptığı 500 bin dolarlık teklifi de bekletiyor. Siyah-beyazlılar, sponsor bulunamaması durumunda bu transferden vazgeçecek.

Öte yandan Beşiktaş yönetimi, son dönemde Türk futbolunu sarsan şike soruşturması nedeniyle basketbol şubesindeki çalışmaları da ikinci plana attı.

Basketbolda anlaşmaya varılan diğer oyuncuların resmi imzaları da henüz atılmış değil. Beşiktaş gelecek sezon için Can Akın, Erwin Dudley, Mehmet Yağmur ve Ersin Görkem ile prensipte anlaşmıştı.

Sayfa Yükleniyor...