"Biz bu lige katılmak istiyoruz"

THY Euroleague Eleme Grubu müsabakalarında mücadele edecek Banvitspor'un kulüp başkanı Özkan Kılıç, "THY Euroleague'e giden yol gerçekten zor ve zahmetli ancak biz bu lige katılmak istiyoruz" dedi.

NTV Spor

26.09.2013 - 18:28

THY Euroleague Eleme Grubu müsabakalarında mücadele edecek Banvitspor'un kulüp başkanı Özkan Kılıç, "THY Euroleague'e giden yol gerçekten zor ve zahmetli ancak biz bu lige katılmak istiyoruz" dedi.

Kılıç, Lietuvos Rythas takımının ev sahipliğinde Litvanya'da düzenlenecek THY Euroleague Eleme Grubu karşılaşmaları için pazartesi günü Litvanya'nın Vilnius şehrine hareket edeceklerini bildirdi.

Müsabakalara 8 takımın katılacağını ve sadece 1 takımın gruplarda oynama hakkı kazanacağını belirten Kılıç, "Banvitspor olarak ilk sınavımızı 2 Ekim Çarşamba Çek Cumhuriyeti temsilcisi CEZ Nymburk'a karşı vereceğiz. Eğer bu maçı kazanabilirsek ertesi gün Khimki Moscow-Ostende karşılaşmasının galibiyle oynayacağız. Bu maçtan da galibiyetle ayrılmamız halinde finalde karşı grubun birincisi ile son ve en kritik maçı oynama hakkını elde edeceğiz. Bu arada elemelerde karşı grupta Cimberio Varese, EWE Basket Oldenburg ve VEF Riga takımları ile birlikte ev sahibi avantajı ile oynayan Lietuvos Rythas ekibinin de bulunduğunu unutmamak gerekiyor. Görüldüğü gibi Euroleague'e giden yol gerçekten zor ve zahmetli ancak biz bu lige katılmak istiyoruz" dedi.

Teknik ve idari ekiplerinin bu zor yolu hesap ederek sezonu daha erken açtıklarını vurgulayan Kılıç, hazırlık dönemini en iyi şekilde geçirdiklerini anlattı.

Hazırlık maçlarında takımın performansından memnun kaldıklarını dile getiren Kılıç, "Ancak 2 Ekim Çarşamba itibarıyla gerçek anlamda final maçları oynamaya başlayacağız. THY Euroleague Eleme Grubu müsabakalarının hemen arkasından katılacağımız Türkiye Kupası elemeleri  de oldukça zorlu olacaktır. Teknik-idari ekibimize ve sporcularımıza inanıyor ve güveniyoruz. Kulübümüz için büyük önem taşıyan bu final maçlarında tüm ekibimizden en iyi performanslarını göstermelerini bekliyorum" dedi.

 

Sayfa Yükleniyor...