"Çekinmeyen bir takım olacağız"

Türkiye Basketbol Ligi ekiplerinden Pınar Karşıyaka'nın başantrenörü Ufuk Sarıca, "Bu sezon da tempolu, sert basketbol oynayan ve kimseden çekinmeyen bir takım olacağız" dedi.

NTV Spor

19.09.2014 - 16:43

Sarıca, yaptığı açıklamada, sezon öncesinde mevcut kadrolarını ellerinden geldiği kadar korumaya çalıştıklarını, Batista'nın önemli bir kayıp olduğunu ancak kendisini maddi anlamda takımda tutamadıklarını söyledi.
     
Çok kalite 3 yabancı oyuncu transfer ettiklerini kaydeden Sarıca, "Bu sezon çok değişik bir lig olacak. Yabancı kısıtlamasının kalkmasının ardından takımlar 5 yabancı oyuncuyla mücadele edebilecek. O nedenle dengelerin her yöne değişebileceği bir lig olacağını düşünüyorum. Hedefimiz yine üst sıralarda yer almak. Yarışmacı bir takım yarattık. Sezon öncesindeki Türkiye Kupası ve Cumhurbaşkanlığı Kupası maçlarına kilitlenmiş durumdayız. 5 hazırlık maçımız daha var. Sezona iyi başlayacağımızı düşünüyorum. Bu sezon da tempolu, sert basketbol oynayan ve kimseden çekinmeyen bir takım olacağız" diye konuştu
     
2014 FIBA Dünya Kupası'nda A Milli Basketbol Takım'da başantrenör Ergin Ataman'ın yardımcılığını yapan Ufuk Sarıca, bu hafta İzmir'e dönerek takımın başına geçti.
     
Daha önce oynadığı 5 hazırlık maçını da kazanan Pınar Karşıyaka, bugün hazırlık karşılaşmaları oynamak için Belgrad'a hareket etti. Yeşil kırmızılı ekip, yarın Mega Vizura ile karşılaştıktan sonra bu maçın sonucuna göre bir sonraki gün Enisey Krasnooyarsk-Buducnost Voli maçının galibi veya mağlubuyla bir müsabaka daha oynayacak.
     
İzmir'de 25-27 Eylül tarihlerinde Pınar Cup'ta yer alacak yeşil kırmızılı ekip daha sonra ekim ayında Türkiye Kupası ve Cumhurbaşkanlığı Kupası mücadelelerine çıkacak.
     

Sayfa Yükleniyor...