"Çekişmeli bir final bizi bekliyor"

Galatasaray Kulübü Basketbol Şube Koordinatörü Murat Özyer, Beko Basketbol Ligi play-off final serisinde Banvit'e karşı verecekleri şampiyonluk mücadelesinin oldukça çekişmeli geçeceğini ifade etti.

NTV Spor 03.06.2013 - 14:45
"Çekişmeli bir final bizi bekliyor"

Galatasaray Kulübü Basketbol Şube Koordinatörü Murat Özyer, Beko Basketbol Ligi play-off final serisinde Banvit'e karşı verecekleri şampiyonluk mücadelesinin oldukça çekişmeli geçeceğini söyledi.

Murat Özyer, Banvit'in Anadolu Efes gibi şampiyonluğun favorilerinden birini eleyerek finale geldiğini belirterek, "Basketbolseverler adına heyecanlı ve çekişmeli bir seri olacağını düşünüyorum. Bizim hedeflerimizde bir değişiklik yok. Bugüne kadar oynadığımız basketbolun ve verdiğimiz mücadelenin üzerine koyarak finalde Banvit'e karşı maçlarımızı yapacağız" diye konuştu.

Final serisinde saha avantajına sahip olduklarını düşünmediklerine vurgu yapan Özyer, "Banvit'in geldiği seriyi göz önüne aldığımızda, ancak evimizdeki ilk iki maçı kazandığımız takdirde bir avantajdan bahsedebiliriz. Bu anlamda 5 Haziran Çarşamba ve 7 Haziran Cuma günleri yapacağımız karşılaşmalar bizim için kilit olacak" ifadelerini kullandı.

Özyer, rakipleri Banvit'in Türkiye'de istikrarı yakalamış bir kulüp olduğunu aktararak, "Çoğu insan unutmuş olabilir ama kötü giden bir sezonun ortasında antrenörleri Orhun Ene ile iki senelik kontrat yaparak, sisteme olan duyarlılığını göstermiş bir kulüp. İstikrara inanmaları, şampiyonluğun en büyük adaylarından Anadolu Efes'i eleyerek finale gelmelerini sağladı. Diğer takımlardan farklı bir yapıları var. Kuvvetli yönleri var ama her takımda olduğu gibi zayıf yönleri de var" dedi.

Galatasaray Medical Park olarak THY Avrupa Ligi'ne katılmayı çok önemsediklerinin vurgulayan Özyer, bu hedefleri yolunda şampiyon olmaları gerektiğini sözlerine ekledi.

Sayfa Yükleniyor...