"Çok önemli olay"

Fenerbahçe Basın Sözcüsü Mahmut Uslu "Kadınlar Euroleague Final Four'unu tekrar buraya getirmek çok önemli olay" dedi.

NTV Spor

22.03.2016 - 22:06
Fenerbahçe Basın Sözcüsü Mahmut Uslu, Kadınlar Euroleague Final Four'unun İstanbul'da düzenlenecek olmasının çok önemli olduğunu söyledi. Uslu, FBTV'ye değerlendirmelerde bulundu.     
     
Euroleague Final Four'nda daha önce 5 kez mücadele ettiklerini ve 2 kez final oynadıklarını belirten Uslu, "Öncelikle FIBA'ya teşekkür etmemiz gerekiyor. Çünkü masa tenisinde bile uluslararası turnuva vermiyorlar gibi. Biz, UEFA karşılaşması olan Braga maçında da bunu hissettik. Dolayısıyla bugün şu görüldü ki yalnız burada değil Avrupa'nın göbeğinde de bu tür terör olayları var. O yüzden birliktelik sadece Fenerbahçe için değil, bütün kulüplerin, bütün insanların, Türklerin bütünleşmesi gerektiğine inanıyoruz." diye konuştu.     
 
Turnuvaya ev sahipliği yapacak olmalarının önemli olduğunu anlatan Uslu, şunları kaydetti:  "Kadınlar Euroleague Final Four gibi önemli bir turnuvayı tekrar buraya almak çok önemli bir olaydı. Çünkü iki tane Rus takımı da gelecek. Onlara da misavirperverliğimizi göstereceğiz. İnanıyorum ki Ülker Sports Arena'yı 12-13 bin kişiyle dolduracağız. İki kez finalde kaybettiğimiz bu turnuvada şampiyon olmak istiyoruz. Takımımıza çok güveniyoruz, inşallah da şampiyon olacağız. Bütün ülkenin dualarıyla mevcut olan tüm seyircilerimizin gelip, özellikle basketbolseverlerin gelip bizi teşvik etmelerini istiyoruz."     
 
Fenerbahçe Yöneticilerinden Ozan Balaban da organizasyonun önemine değinerek, "İstanbul, dünyanın en güzel şehirlerinden biri. Hem turizm hem de ülkedeki ekonomik durumdan dolayı bu organizasyonu almamız çok önemliydi. Sağ olsun Başkanımız Sayın Aziz Yıldırım da Sayın Mahmut Uslu'yla beraber bu desteği verdi. Biz de hem devletimizin hem İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin desteğiyle organizasyonu almayı başardık. Ülkemize ve Fenerbahçemize hayırlı olsun." değerlendirmesinde bulundu.
 

Sayfa Yükleniyor...