Daçka, Ankara DSİ'ye takıldı

Darüşşafaka Doğuş'u, Ankara DSİ Era durdurdu. Lider Darüşşafaka Doğuş'u deplasmanda 92-87 yenen ikinci sıradaki başkent ekibi, rakibinin 8 maçlık galibiyet serisine son verdi.

NTV Spor 16.03.2014 - 23:21
Daçka, Ankara DSİ'ye takıldı

Türkiye Erkekler Basketbol 2. Ligi'nde haftanın en kritik mücadelesinde lider Darüşşafaka Doğuş, ikinci sıradaki Ankara DSİ Era'yı ağırladı.

Darüşşafaka Ayhan Şahenk Spor Salonu'nda oynanan karşılaşmanın ilk çeyreğini konuk ekip 30-25 önde tamamladı. Devre sonunda ise 54-48 Darüşşafaka Doğuş üstünlüğü vardı.

Üçüncü çeyrekte oyun başa başa geçti. Mücadelenin son periyotuna ev sahibi ekip  66-64 önde girdi.

Son çeyrekte üstün taraf bu kez Ankara DSİ Era'ydı... Başkent ekibi Hakan Erol ve Kambala'nın etkili oyunuyla karşılaşmayı 92-87 kazanmayı başardı. Bu sonuçla Darüşşafaka Doğuş'un 8 maçlık galibiyet serisi son buldu.

Ankara DSİ Era'da 30 sayı atan Hakan Erol maçın yıldızı oldu. Kambala 19, Deşan Karim 17, Mustafa Baki Görür de 16 sayıyla çift hanelere ulaştı. Ev sahibi Darüşşafaka Doğuş'ta ise Lynn Greer 22 sayıyla en skorer oyuncuydu.

Öte yandan maçı kaybeden  Darüşşafaka Doğuş'a bir başka üzücü haber de Nedim Yücel'den geldi. İkinci çeyreğin başında sakatlanan Nedim Yücel'in aşil tendonu koptu. Deneyimli oyuncu sezonu kapadı.

Sayfa Yükleniyor...