Daçka DSİ'ye takıldı!

Erkekler Basketbol İkinci Ligi'nde Ankara DSİ Era, Darüşşafaka Doğuş'u 89-81 mağlup etti. Ev sahibi takım ligdeki 6. galibiyetini elde ederken konuk takım da ikinci yenilgisiyle tanıştı ve liderligi Best Balıkesir'e kaptırdı.

NTV Spor 24.11.2013 - 11:53
Daçka DSİ'ye takıldı!

Erkekler Basketbol İkinci Ligi'nin 9. haftasında Ankara DSİ Era, evinde Darüssafaka Doğuş'u ağırladı. Ev sahibi ekip rakibini 89-81'lik skorla mağlup etti.

Erkekler İkinci Ligi'nin 9. haftasında Ankara DSİ Era, evinde Darüşşafaka Doğuş'u ağırladı.

Yay gerisinden 13/23 ile oynayan Ankara DSİ Era'da 40 dakika sahada kalan Lamar Karim, 25 sayıyla galibiyette önemli rol oynadı. 5/7 üç sayı isabetiyle maçı tamamlayan Onur Altınmakas 18 dakika 20 sayı üreterek Karim'le galibiyetin baş mimari oldu.
5 faul alarak maçı tamamlayamayan Kaspars Kambala ve Mustafa Görür de 15'er sayı kaydetti.

Darüşşafaka Doğuş'ta ise Lynn Greer'in 29 sayilik performansı mağlubiyeti engelleyemedi. Lawrence Roberts ve Gökper Gen de 12'er sayıyla oynadı.

Maçın başında Ersin ve Adem ile etkili olan Darüşşafaka Doğuş'a Ankara DSİ Era, Onur, Karim ile yanıt verdi. Hızlı hücumlardan sayılar bulan ev sahibi takım 13-2'lik seriyle skoru lehine çevirirken hücumlardan boş dönen konuk takım farkın çift hanelere çıkmasına engel olamadı. Son topu Greer ile kullanan ve isabet bulan Darüşşafaka Doğuş, ilk çeyreği 21-13 geride tamamladı.

İkinci periyodun başında farkın 13 sayıya çıkmasıyla Daçka kontrolü lehine çevirdi. Hücumda Gökper ile etkili olan konuk takım, Roberts'in de devreye girmesiyle 8-0'lik seri yakaladı ve farkı 5'e indirdi. Molanın ardından toparlanan Ankara DSİ, Kambala, Mustafa ve Karim'in sayılarıyla farki çift hanelere taşıdı. Devreye ev sahibi takım 42-32 önde girdi.

Üçüncü çeyreğe Onur'un üç sayılık basketiyle başlayan Ankara ekibi Ersin ve Görkem'in basketlerine engel olamadi. Faul hakkını erken dolduran rakibi karşısında sık sık serbest atış çizgisine giden Darüşşafaka Doğuş, 24. dakikayi 51-43 geride geçti. Ferhat'a Greer ve Gökper ile yanıt veren İstanbul ekibi savunmasının canlanmasıyla farkı 3 sayıya kadar indirdi. Son dakika içerisinde Karim'le hızlı hücum ve yay gerisinden basketler bulan Ankara DSİ Era final periyoduna 64-56'luk skorla girdi.

Son çeyrege Kambala'nın çember altından bulduğu basketlerle ev sahibi takım, farkı yeniden 13 sayıya çıkardı. (69-56) Greer'in üst üste sayılarıyla Darüşşafaka Doğuş, on alanda yaptığı baskıyla son 3 dakikaya girilirken skoru 74-69'a taşıdı. Kısa sürede toparlanan Ankara ekibi yay gerisinden bulduğu sayılarla farkı tekrardan çift haneye taşırken, kalan sürede de topu iyi paylaşarak farkın kapanmasına izin vermedi ve sahadan 89-81 galip ayrıldı.

Sayfa Yükleniyor...