Daçka Yeşil Giresun'a takıldı

Basketbol Erkekler İkinci Ligi'nde ilk devrenin kapanış karşılaşmasında lig ikincisi Yeşilgiresun Belediye, lider Darüşşafaka Doğuş'u 69-64 mağlup etti. Yunus Çankaya 18 sayıyla galibiyette önemli rol oynadı.

NTV Spor 11.01.2014 - 23:49
Daçka Yeşil Giresun'a takıldı

Basketbol Erkekler İkinci Lig'inde Yeşilgiresun Belediye ile Darüşşafaka Doğuş, Giresun 19 Eylül Spor Salonu'nda karşı karşıya geldi.

Sahadan 69-64 galip ayrılan Yeşilgiresun Belediye galibiyet sayısını 12'ye yükseltirken, Darüşşafaka da 4. mağlubiyetini aldı. Ligin ilk yarısı da bu karşılaşmayla sona erdi. Lider Darüşşafaka Doğuş 13 galibiyet - 4 mağlubiyetle zirvede yer alırken, Yeşilgiresun Belediye 12 galibiyet - 5 mağlubiyet, Akhisar Belediye de 11 galibiyet - 6 mağlubiyetle sıralamada yer aldı.

Mücadelenin ilk bölümünde Joshua Heytvel'in sayılarıyla etkili olan Yeşilgiresun Belediye, 5. dakikayı 11-5 önde geçti. Greer ve Erbil'in sayılarıyla toparlanan Darüşşafaka Doğuş; 9-2'lik seri yakaladı ve ilk çeyrek 17-17 sona erdi.

İkinci çeyrekte Yeşilgiresun Belediye rüzgarı esti. Orçun, Hall ve oyuna sonradan dahil olan Yunus Çankaya'nın sayılarıyla seri yakalayan ev sahibi takım soyunma odasına 14 sayı farkla 41-27 önde girdi.

Üçüncü çeyreğin ilk dakikalarında fark 18 sayıya çıktı. Lynn Greer'in sayılarıyla farkı kapatmak isteyen Darüşşafaka Doğuş, periyot sonunda 52-42'lik skorla farkı 10'a düşürdü.

Final periyodunda büyük heyecan vardı. Erbil, Roberts ve Nedim ile 11-3'lük seri yakalayan Daçka farkı ikiye sayıya kadar çekti. Ancak Yunus ve Orçun'un sayılarıyla yeniden rüzgarı arkasına arkasına alan Yeşilgiresun Belediye, son dakikalarda daha az hata yaptı ve sahadan 69-64 galip ayrıldı.

Yunus Çankaya 18 sayıyla sahanın en skorer ismi olurken, Joshua Heytvelt ve Orçun Göllü 15'er sayıyla oynadı. Darüşşafaka Doğuş'ta ise Lynn Greer 17 sayıyla oynarken, Erbil Eroğlu 14, Lawrence Roberts 13 sayıyla mücadele etti.

Sayfa Yükleniyor...