Daniels 1 ay takımdan ayrı kalacak

Boston Celtics'in Orlando Magic'i konuk ettiği maçın ikinci çeyreğinde yaşanan bir sakatlık herkesi korkuttu. Celtics forveti Marquis Daniels, Gilbert Arenas ile girdiği mücadelede düşerek ciddi bir sakatlık yaşadı. Omur iliğinde zedelenme olan Daniels salonlardan 1 ay uzak kalacak.

NTV Spor

07.02.2011 - 10:38

NBA'de gecenin merakla beklenen karşılaşmasında geçtiğimiz sezonun finalisti Boston Celtics, Doğu Konferansı'ndaki en ciddi rakiplerinden Orlando Magic'i ağırladı.

Heyecan verici mücadelenin ikinci çeyreğinde, tüm izleyenleri korkutan bir sakatlık yaşandı. Boston'ın atletik forveti Marquis Daniels, Gilbert Arenas ile çarpışarak yere düştü. Hareketsiz bir şekilde yere yatan 30 yaşındaki basketbolcuya yapılan ilk müdahale yaklaşık 10 dakika sürdü.

İlkyardım ekiplerinin sedyeyle salon dışına aldığı Daniels, hastaneye kaldırıldı. İlk muayene sonrasında omuriliğinde zedelenme olduğu anlaşılan Daniels'ın bilincinin açık olduğu ve tüm el-ayak hareketlerini tam olarak yerine getirebildiği açıklandı.

Celtics başkanı Danny Ainge, çekilecek MR ve detaylı tetkikler sonrasında durumun netlik kazanacağını söylerken, Marquis Daniels'ın en az bir ay takımdan uzak kalacağını açıkladı.

Boston Celtics, Daniels'ın yokluğunu çaylak Avery Bradley ile doldurmaya çalışacak. 20 yaşındaki Bradley, tecrübe kazanması için sezon başında D-League'e gönderilmişti.

Sayfa Yükleniyor...