Darüşşafaka Doğuş'un başarı öyküsü

Basketbolda 1. Lig'e çıkmayı garantileyen Darüşşafaka Doğuş, NTV Spor'un sevilen kuşak programı 14/16'daydı.

NTV Spor 03.06.2014 - 16:05
Darüşşafaka Doğuş'un başarı öyküsü
Basketbol İkinci Lig yarı final serisinde Yeşilgiresun Belediye'yi 3-1'le eleyerek Birinci Lig'e yükselen Darüşşfaka Doğuş, NTV Spor canlı yayınına konuk oldu.
 
Darüşşafaka Doğuş Başantrenörü Orhun Ene ile Takım Kaptanı Gökhan Sunter ve oyuncular Lynn Greer, Nezih Özbakır, Ersin Görkem, Metin Türen ve Orkun Demir canlı yayında Tuğba Dural'ın sorularını yanıtladı. 
  
Başantrenör Orhun Ene, güçlü bir takım yarattıklarını ve kendilerinden beklenen başarıyı yakaladıklarını söyledi. Ene, Darüşşafaka ve Doğuş Grubu ortaklığının Türk basketbolu için örnek alınması gereken bir model olduğunun altını çizdi.
 
Takım Kaptanı Gökhan Sunter, başarılarındaki en büyük payı takım içindeki uyuma verdi.
 
Daçka'nın Amerikalı yıldızı Lynn Greer de kaptan Gökhan'la aynı fikirdeydi. "Sezon başında bizden çok büyük beklentiler vardı. Zaman zaman düşüş gösterdiğimiz de oldu ancak koçun söyledikleriyle yeniden kenetlendik. Takım içinde çok iyi arkadaşlığımız var. Birlikteliğimiz sayesinde zorlukların üstesinden geldik. Bu da bize başarıyı getirdi."
 
Nezih Özbakır, Ersin Görkem ve Metin Türen de Darüşşafaka'yı 100. yılında yeniden Birinci Lig'e taşıdıkları için çok mutlu olduklarını dile getirdiler.
  
Başarının öyküsü VİDEO GALERİ'de...

Sayfa Yükleniyor...