"Dünkü idmanda, ilk yarıdan daha çok savaşmıştık"

THY EuroLeague'de Fenerbahçe Beko deplasmanda Anadolu Efes'e 84-79 kaybetti. Maçı değerlendiren Fenerbahçe Beko Başantrenörü Aleksandar Djordjevic, "Dünkü idmanda, ilk yarıdan daha çok savaşmıştık" yorumunda bulundu.

NTV Spor 03.03.2022 - 23:41

Anadolu Efes'i galibiyetten dolayı tebrik ederek sözlerine başlayan Aleksandar Djordjevic, "İlk yarıya rakibe karşı çok fazla saygıyla başladık. Rekabet adına iyi bir şey değil bu. İlk yarı böyle olmamalıydı. Devre arasında bazı konuşmalar yaptım, ikinci yarıda daha yürekli oynadık. Dünkü idmanda, ilk yarıdan daha çok savaşmıştık. İlk yarıda kaçırdığımız boş atışlar, maçın sonucunu değiştirdik. Maçın sonunda Larkin'in attığı dengesiz atış, maçın kaderini belirlemiş oldu. Beaubois de çok karakterli oynadı. Maç 40 dakika, hep odaklı olmak gerekiyor. 3'üncü ve 4'üncü çeyrekten gururlu olabiliriz. Ama tüm maç böyle oynamalıyız. Eksik oyuncularımız vardı ama bu bir bahane değil. Önümüzdeki maça odaklanacağız ve savaşmaya devam edeceğiz" ifadelerini kullandı.

"Henry'nin eksikliği tabii ki hissediliyor"

Zenit maçından bu yana çok iyi bir takım oyunu sergilediklerini belirten Djordjevic, "Ama bugün ilk yarıda bunu göremedik. Henry'nin eksikliğine bağlayabilir miyiz bilmiyorum. Eksikliği tabii ki hissediliyor. Ama tek eksikliği hissedilen o değil. İlk 5'ten çok eksiğimiz var" diye konuştu.

"Şehmus'un kulübe inanılmaz bir bağlılığı var"

Şehmus Hazer'in geçtiğimiz günlerde babasını kaybetmesinden dolayı zor bir dönemden geçtiği ve bugünkü performansıyla ilgili ne düşündüğü sorusuna deneyimli başantrenör, "Şehmus Hazer'in kulübe inanılmaz bir bağlılığı var. Genç bir oyuncu, bu seviyelerde ilk defa oynuyor ama maça büyük bir etkisi vardı" yanıtını verdi. 

Sayfa Yükleniyor...