Dünya ikincisi Doğa Koleji yurda döndü

Doğa Koleji erkek takımı, Sırbistan'ın başkenti Belgrad'da düzenlenen Dünya Liseler Şampiyonası'nda ikinci oldu.

NTV Spor 29.09.2022 - 12:16
Dünya ikincisi Doğa Koleji yurda döndü
Sosyal Medya

'da düzenlenen Dünya Liseler Şampiyonası'nda erkeklerde dünya 2'nciliği ve kadınlarda 7'nciliğini kazanan 'nin takımları Türkiye'ye döndü.

Yurda dönen sporcuları İstanbul Havalimanı'nda Doğa Koleji yöneticileri ve öğrencileri, çiçekler ve alkışlarla karşıladı.

Doğa Kolejleri Spor Koordinatörü Tunç Dağal, burada yaptığı açıklamada, "Çok zor bir turnuvadaydık. Özellikle yarı finalde oynadığımız Brezilya takımı çok kaliteli bir takımdı. Finalde oynadığımız Sırbistan da çok iyi bir takımdı. Maalesef 4. periyotta biraz kötü oyandık. Biraz da Sırbistan ile oynamanın getirdiği faktörlerden dolayı maçı kaybettik.

Bir şampiyonluk getirmek isterdik ülkemize ve okulumuza ama bu başarıda emeği olan herkese çok teşekkür ediyorum. Başta Gençlik ve Spor Bakanlığımıza, okulumuz ve teknik ekibime, başarıda emeği olan herkese çok teşekkür ediyorum." diye konuştu.

"Dünya finaline adımızı yazdılar"

Doğa Koleji Genel Müdürü Enis Eryaman, takımları ve Doğa Koleji Spor Koordinatörlüğü’nü tek tek tebrik etti. Dünya ikinciliğinin çok değerli olduğunu belirten Eryaman, “Öğrencilerimiz ve antrenörlerimiz ellerinden geleni yaptılar. Hedefimiz tabii ki dünya kupası idi. Öğrencilerimiz çok zorlu rakipleri geçerek dünya finaline adımızı yazdılar. Hepsini tek tek kutluyorum.” dedi.

Sporcular hatıra fotoğrafı çektirdikten sonra İstanbul Havalimanı'ndan ayrıldı.

'nda finalde ev sahibi Sırbistan’a yenilen Doğa Koleji Erkek Takımı, dünya 2'ncisi oldu. Çeyrek finalde elenen kız takımı ise klasman maçlarında rakibi Brezilya’yı 57-37 yenip, dünya 7'incisi olarak şampiyonayı tamamladı.

Sayfa Yükleniyor...