Efsaneler Bergama'da!

Uluslararası Bergama Veteran Turnuvası, 6 Haziran'da başlıyor! Efsane basketbolcular, antik şehir Bergama’da buluşuyor...

NTV Spor 05.06.2013 - 15:51
Efsaneler Bergama'da!

Türkiye'de düzenlenen ilk ve tek Veteran Basketbol Turnuvası olan “Uluslararası Bergama Veteran Turnuvası” bu sene 6-9 Haziran 2013 tarihlerinde efsane basketbolcuları, antik şehir Bergama'da tekrar ağırlıyor!
 
Bu yıl ikincisi gerçekleşecek olan turnuva, basketbol dünyasının tanınmış isimleri Ufuk Akyüz ve Burak Güner'in  Türkiye'de 40 yaş ve üstünde kendi aralarında basketbol oynayan birçok basketbolsever ve eski basketbolcunun biraraya gelebilmesi ve bir turnuva çerçevesinde basketbol oynayabilmesi için oluşmuş bir fikirdir. Buluç Yalçın'ın da aralarına katılarak FIMBA Türkiye bacağının kurulması ve Bergama Belediye Başkanı Sn. Mehmet Gönenç'in de desteği ile birincisi 25-27 Mayıs 2012 tarihlerinde 8 Erkek ve 4 Bayan takımı ile gerçekleşen turnuva bu yıl yurtdışında da misafir takımların da katılımı ile 10 Erkek, 5 Kadın takım ile gerçekleşecektir.
 
Bergama Belediyesi'nin desteği ile gerçekleşecek turnuvada, hem basketbol oynamanın ve sporun heyecanı hem de yıllardır birbirlerini görememiş takım arkadaşlarını ve rakiplerinin  tekrar biraraya gelmesi  turnuvanın en keyifli tarafı...
 
Bu yıl birçok değerli sporcuyu hem oyuncu hem de misafir olarak ağırlayacak organizasyon Dünyanın önde gelen markalarından Ericcson ve Barilla'nın katkıları ile gerçekleşecek. Turnuva süresince hem katılımcılara hem de izleyicilere eğlenceli anlar yaşatabilmek için farklı etkinlikler planlanmaktadır.
 
UNESCO Dünya Mirası Adayı olan Bergama, hem ülkemiz hem de dünya tarihinde çok önemli değerlerden biri. Tarihi M.Ö. 7.yy'a dayandığı belirlenen, Pers, Frigya, Trakya Krallığı, Selevkos Krallığı, Roma ve Bizans Dönemlerinin izlerini taşıyan bu özel ilçe her geçen gün değerli birçok organizasyona ev sahipliği yapmaktadır.
 
https://www.fimbaturkey.com/
https://www.facebook.com/FimbaTurkey
https://www.facebook.com/groups/373681272717446/

Sayfa Yükleniyor...