"En kuvvetli takımla başlayacağız"

Banvit Basketbol Takımı Başantrenörü Selçuk Ernak, ULEB Avrupa Kupası'nda Bayern Münih ile Bandırma'da oynayacakları maçın kendileri için çok önemli olduğunu söyledi.

NTV Spor 05.01.2016 - 18:46
"En kuvvetli takımla başlayacağız"

Banvit Basketbol Takımı Başantrenörü Selçuk Ernak, ULEB Avrupa Kupası'nda ile Bandırma'da oynayacakları ULEB Avrupa Kupası maçının kendileri için çok önemli olduğunu söyledi.

Bandırma Kara Ali Acar Spor Salonu'nda gazetecilere açıklamalarda bulunan Ernak, ULEB Avrupa Kupası'nda son 32'ye kaldıklarını ve bu turun çok zor olduğunu belirtti. Yarın Almanya'nın Bayern Münih takımına karşı saha ve seyirci avantajlarını kullanacaklarını ifade eden Ernak, "Almanya'nın Bayern Münih takımıyla sahamızda ULEB Avrupa Kupası'nın son 32 turuna başlayacağız. Son 32, ULEB Avrupa Kupası'nın en zor turudur. Burada en kuvvetli takımla turnuvaya başlayacak olmamız alacağımız sonuç açısından çok önemli. Öncelikle 4'lü gruplarda kendi sahanızda maç kaybetmek şansımızı azaltır" dedi.

Bayern Münih'in çok becerikli ve uzun oyunculardan kurulmuş bir takım olduğunu belirten Ernak, "Onların arasındaki pas irtibatını durduramazsak bu bizim başımızı çok ağartacak. Biz takım olarak planlarımızı hücum düzenlerindeki ana nokta olan pas trafiğini kesmeye yönelik kuracağız. Bunu başardığımız takdirde son 32'ye iyi bir galibiyetle başlayabileceğimizi düşünüyorum" diyerek sözlerini tamamladı.

Sayfa Yükleniyor...