Ergin Ataman'dan Galatasaray için başkanlık açıklaması

Anadolu Efes Başantrenörü Ergin Ataman, "Başkanlık seçimindeki bu kaosu gördükten sonra biraz soğudum. Ben 2026 demiştim, belki ortalık biraz yatışır. Ondan sonrasına bakarız, şu an için beklemedeyiz.” ifadelerini kullandı.

NTV Spor 09.05.2022 - 20:13

Turkish Airlines EuroLeague’de Final Four’a yükselen Anadolu Efes, 19-21 Mayıs tarihlerinde Sırbistan’ın başkenti Belgrad’da düzenlenecek organizasyon öncesinde basın mensupları ile bir araya geldi.

Anadolu Efes Spor Kulübü’nde düzenlenen medya gününde başantrenör Ergin Ataman ve oyunculardan Bryant Dunston açıklamalarda bulundu.

Galatasaray Kulübü başkanlığıyla ilgili geçmişte yaptığı açıklamaların hala geçerli olup olmadığıyla ilgili gelen soruya Ergin Ataman, şu ifadeleri kullandı:

“Şu anda Anadolu Efes’in başantrenörü olarak çok zor bir süreçteyiz, çok önemli bir misyon üstlenmiş durumdayız. Bunun üzerine A Milli Takım görevi verildi. Hedefimiz ilk Avrupa Şampiyonası’nda şampiyon olmak demiştik. Onu biraz nadasa aldım. Son dönemlerde kongrelere de gitmedim, mali kongreye de gitmedim, uzaktan takip ettim ve çok canım sıkıldı. Şu anda oluşan ortam ve kaos süreci de çok can sıkıcı. Şu an için bu düşüncemde bayağı bir fren yaptığımı söyleyebilirim. Böylesine büyük kulüplerde başkanlık yapmak çok büyük bir hayaldir. Ben de Galatasaray kongre üyesi olarak oralarda olabilir miyim, Avrupa’da sporun zirvesindeyim bir spor adamı olarak, iş dünyasını yakından tanıyan birisiyim. Hep neden olmasın diyordum. Başkanlık seçimindeki bu kaosu gördükten sonra biraz soğudum. Ben 2026 demiştim, belki ortalık biraz yatışır. Ondan sonrasına bakarız, şu an için beklemedeyiz.”

Sayfa Yükleniyor...