Ergin Ataman'dan şampiyonluk sözleri

Anadolu Efes başantrenörü Ergin Ataman, Fenerbahçe Beko karşısındaki galibiyetin ardından; " " dedi.

Yuşa Şahin - NTV Spor 05.06.2023 - 23:41
Ergin Ataman'dan şampiyonluk sözleri

Süper Ligi’nde yarı final serisi ikinci maçında Fenerbahçe Beko'yu mağlup eden 'te maçın ardından açıklamalarda bulundu. 

Ergin Ataman açıklamasında; "Tüm bunlar basketbol içerisinde olan şeyler ama 6 saniye kala sayı yedikten sonra hızlı hücumda sayıya giderken taraftarların sahaya girerek oyunu durdurmasını antrenörlük hayatımda ilk kez görüyorum. Bunu da görmek nasip oldu. Allah çok büyük." dedi. 

Anadolu Efes başantrenörü sözlerinin devamında; "Belki o hızlı hücuma gitsek belki daha dengesiz şekilde sayıyı atamayacaktık. Tabi taraftarlar sahaya girince hakem mecburen oyunu durdurdu. Kenardan kontrollü bir şekilde oyuna başlamak durumunda kaldık ve orada topu Clyburn’e verdik. O da çok zor bir atışı sayı yaptı. Bu basketin girmesini Allah’ın bize bir lütfu olarak görüyorum. Özellikle burada yaşadığımız atmosferde." açıklamasında bulundu. 

Şampiyonluk sözleri

Ergin Ataman, Efes'ten şampiyon olarak ayrılmak istediğini belirtti ve; "Bunun dışında daha fazla konuşmak istemiyorum. Konuşmam gereken çok şey var ama şu anda konumum icabı konuşamıyorum. Bir gün basketbol antrenörlüğünü bırakırsam son dönemde yaşadıklarımı açık bir şekilde kitabımda anlatacağım. Ben mücadeleme devam ediyorum. Anadolu Efes‘ten şampiyon olarak ayrılmak istiyorum. İnanan çok az insan var ama belli ki oyuncularımı şu son 2 günde inandırmışız mücadele etmeye. Buna da ben devam edeceğim. İzin verirlerse şampiyon olarak bitirmek istiyorum. Onun dışında yaşadıklarımı dediğim gibi antrenörlüğü bıraktıktan sonra kitabımda açıklarım." sözlerini sarfetti. 

Ayrılık sözleri

Ataman açıklamasında; "Anadolu Efes‘ten ayrılacağım açık ki takımın başka bir antrenörle anlaştığını da herkes biliyor. Onun için burada gizlenecek bir şey yok. Bunlar olabilir. Spor yaşantısında ayrılıklar olabilir ama bu kulüp için yaptıklarım için daha fazla saygı duyulması gerektiğini düşünüyorum. Sonuçta Allah yardım edip de buradan şampiyon olarak gidersem ne mutlu bana. İnşallah bir gün tarih bu saygıyı gerektirecektir. Çok doluyum şu anda. Özellikle son 2 gün yaşadıklarımdan çok doluyum. Daha fazla konuşamıyorum." sözlerini sarfetti. 

Sayfa Yükleniyor...