Ergin Ataman: "Ulaşmaya çalıştım, cevap vermedi"

A Milli Basketbol Takımı Başantrenörü, genç oyuncu Ömer Faruk Yurtseven'in kampa katılmaması hakkında; "Ulaşmaya çalıştım, cevap vermedi" dedi.

NTV Spor 11.08.2022 - 09:39
Ergin Ataman: "Ulaşmaya çalıştım, cevap vermedi"

A Milli Takımı Başantrenörü , kampa katılmayan  hakkında açıklamalarda bulundu. 

TRT Spor'a konuşan Ataman; "Ben çok üzüldüm ve şok oldum. Biz kadroyu açıkladıktan sonra böyle bir haber geldi. Ben inanamadım. İngiltere maçında kadrodaydı. Ondan önce de bizimle antrenman yaptı. Yardımcılarımla konuştum, onlar ulaşmaya çalıştılar." dedi. 

Genç oyuncunun kendilerine dönmediğini belirten deneyimli çalıştırıcı; "Beni en çok kıran bize cevap vermedi. Bizi hep bir Amerika menajerle muhatap etti. Burada çok ciddi menajer etkisi görüyorum. Onun için bu sezonun çok önemli olduğunu, yazın orada antrenman yapacağını söyledi." sözlerini sarf etti. 

Genç oyuncunun kararına şaşırdığını belirten Başantrenör; "Anlam veremedim bu karara. Diğer takımların NBA'deki en iyi oyuncuları gelirken, Ömer Faruk için de bu bir fırsat olabilirdi. Bizim için de farklı bir oyuncuydu. Neden böyle bir karar aldığını anlamakta güçlük çekiyorum" açıklamasında bulundu. 

Ergin Ataman açıklamalarının devamında; "Teknik olarak bir sıkıntı yok ama büyük hedefle çıktığımız yolda Türk halkına, spor kamuoyuna bir özür borcu var. Sadece basketbol oynamak için değil, Türk bayrağını zirveye çıkarmak için buradayız." dedi. 

Sayfa Yükleniyor...