Euroleague maçı sonrası hakemlere saldırı

Hakeme karşı şiddet bu kez Yunanistan'da baş gösterdi. Holiganlar Barcelona-Panatinakos maçının hakemlerine saldırdı.

NTV Spor 22.02.2020 - 19:10 | Son Güncelleme: 22.02.2020 - 21:19

Panathinaikos-Barcelona maçının hakemleri Yunanistan'da saldırıya uğradı.

Euroleague'nin 25. haftasında oynanan maç sonrası, hakemler Luigi Lamonica, Damir Javor ve Emin Moğulkoç, otellerine giderken bindikleri takside holiganların hedefi oldu.

Barcelona'nın 92-81 kazandığı karşılaşmanın ardından öfkesine hakim olamayan saldırganlar, maçın oynandığı OAKA'nın yaklaşık 5 kilometre uzağında hakemlere saldırdı.

La Gazetta Dello Sport'a konuşan İtalyan Lamonica, "Şu an iyiyim. Çenemden ve elimden yaralandım ancak sorun yok. Gelecek hafta maç yönetebilirim." dedi.

Türk hakem Moğulkoç'un da aralarında olduğu üç isim olayın ardından polis eşliğinde önce hastaneye, oradan da havalimanına götürüldü.

Panathianaikos Kulübü saldırganların bulunması adına her türlü yardıma açık olduğu belirten bir açıklama yayımladı.

MOĞULKOÇ: "BİR GÖZDAĞI"
Emin Moğulkoç, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Yunanistan'ın başkenti Atina'da oynanan müsabakanın ardından birlikte görev aldığı hakemler Luigi Lamonica ve Damir Javor ile otele döndükleri sırada saldırının gerçekleştiğini dile getirdi.

Barcelona'nın kazandığı maçta herhangi bir tepkiyle karşılaşmadıklarını aktaran Moğulkoç, "Maçtan sonra taksiyle otele dönerken, yanımıza iki kişinin bindiği bir motosiklet yaklaştı. Taksinin sol arka camını sert bir cisimle kırdılar. O tarafta oturan Luigi Lamonica'nın yüzünde birkaç ufak kesik oluştu. Plakası olmayan motosiklet, daha sonra hızla olay yerinden uzaklaştı. Zaten yüzlerinde maske vardı. Sonra hastaneye gittik, Lamonica'ya müdahale edildi. Ardında polis geldi ve ifade verdikten sonra ayrıldık." diye konuştu.

Emin Moğulkoç, ilk kez böyle bir durumla karşı karşıya kaldığını belirterek, "Yıllardır bu işi yaptığımız için çok endişe, korku olmadı. Bir gözdağı, mesaj vermek istediklerini düşündüm. Onun için çok fazla etkilenmedim. Açıkçası sebebini de çok bilmiyorum. İnşallah bir daha böyle şeyler olmaz." ifadelerini kullandı.

Konuyla ilgili Euroleague Hakem Direktörü'nün kendilerini aradığını anlatan Moğulkoç, Euroleague yönetiminin de olayı takip ettiğini sözlerine ekledi.

Sayfa Yükleniyor...