F.Bahçe ve Beşiktaş'a transfer yasağı!

FIBA’dan 5 Türk kulübüne transfer yasağı geldi... Fenerbahçe Ülker'e, Engin'e eksik ödeme yapıldığı için yasak konuldu. Beşiktaş'a da Erceg'in menajerine ödeme yapılmadığı için yasak geldi.

NTV Spor 05.06.2013 - 19:48
F.Bahçe ve Beşiktaş'a transfer yasağı!

FIBA, Fenerbahçe Ülker ve Beşiktaş'la birlikte 5 Türk kulübüne transfer yasağı getirdi.

Fenerbahçe Ülker'e yasak, Engin Atsür'e 10 aylık maaşının ödenmemesi nedeniyle geldi. Engin, 2010'da milli takım kampında sakatlanınca sarı-lacivertli kulüp, o sezon oyuncusuna sadece 1 maaş ödedi. 9 aylık maaşı verilmeyen Engin'e sonraki sezonda da yine 1 maaş eksik ödeme yapıldı. Fenerbahçe Ülker, 10 aylık alacağı olan Engin'e, milli takımda sakatlandığı için sigorta aracılığı ile basketbol federasyonunun ödeme yapması gerektiğini savunuyor. Ancak FIBA, kontrata göre milli oyuncunun tek muhatabının kulüp olduğuna karar verdi. Sarı-lacivertlilere ödeme yapması için verilen süre dolduğu için FIBA'dan transfer yasağı geldi. 

Beşiktaş'a da, Sırp oyuncusu Zoran Erceg'in menajerine ödeme yapmadığı için transfer yasağı geldi.

Fenerbahçe Ülker ve Beşiktaş'ın yanı sıra Trabzonspor, Samsun Basket, halen mahalli kümelerde faaliyet gösteren Bornova Belediye'ye de oyuncu ve antrenörlerine ödeme yapmadıkları için transfer yasağı geldi.

FIBA'nın yasaklı listesine giren kulüpler, ödemelerini yaptıktan sonra yeniden transfer gerçekleştirebilecek.

Sayfa Yükleniyor...