"F.Bahçe'ye cevap veremedik"

Türk Telekom Başantrenörü Burak Bıyıktay, Fenerbahçe'nin sert savunmasına cevap veremediklerini söyledi.

NTV Spor

04.04.2016 - 23:40

Spor Toto Basketbol Ligi'nin 24. haftasında Fenerbahçe'ye 85-83 yenilen Türk Telekom'un başantrenörü Burak Bıyıktay, son saniye basketiyle kaybettikleri için üzgün olduklarını söyledi.

Karşılaşma sonrası düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulunan Bıyıktay, maçın genelinde istedikleri oyunu sahaya koyduklarını belirterek, Fenerbahçe'nin son bölümdeki sert savunmasına cevap verememelerinden yakındı.

Ankara'da Anadolu Efes'e uzatmada, Fenerbahçe'ye ise son saniye basketiyle kaybettiklerini belirten Bıyıktay, "Maçın sonlarına doğru yorulduk. Maçı kazanma noktasına kadar getirdik. Harris'in son saniyelerde kullandığı serbest atışlardan ilki girseydi, skor çok daha farklı olabilirdi. Obradovic'in aldığı teknik faul sonrasında aleyhimize çalınan birkaç düdük vardı. Bu tür maçlarda 1-2 düdük oyunu etkileyebiliyor. Bu pozisyon sonrasında oyun sertleşti, hakemler de buna izin verdi. Fenerbahçe'nin sert savunmasına cevap veremedik ve bizi yakalamalarına izin verdik. Kazanmak için bazen insana şans da gerekiyor" diye konuştu.

Sayfa Yükleniyor...