"Felaket üç periyot oynadık"

Beşiktaş İntegral Forex Başantrenörü Ahmet Kandemir, ULEB Avrupa Kupası D Grubu'nda Slovenya'nın Union Olimpija takımına 70-68 mağlup oldukları maçta çok kötü üç periyot oynadıklarını söyledi.

NTV Spor 15.10.2014 - 23:21

Kandemir, maçın ardından düzenlenen basın toplantısında, grup mücadelesine kazanarak başlamak istediklerini belirterek, "Felaket üç periyot oynadık. Rakip istediği gibi topu çevirdi. Biz çok kötüydük ve yumuşak kaldık" dedi.

Pota altında oynayan Armstrong ve Johnson'ın uzun süreler alması nedeniyle yorgunluk yaşadıklarını kaydeden tecrübeli çalıştırıcı, "İçeride kolay atışlar kaçırdık. Oyunun sonunda bu şekilde kazanamayacağımız belliydi. Son periyotta takımı kısaltarak risk almamız gerekiyordu. Oyunu açmamız lazımdı. Dışardan pozisyonlar bulduk, kısalarımız daha rahat boyalı alanı kullandı. Ancak kazanılacak yerlerde çok iyi kararlar veremedik. Maçı kazanmayı hak ettiğimizi söyleyemem" diye konuştu.

Union Olimpija Başantrenörü Pipan Ales ise ilk üç periyotta iyi oynadıklarını vurgulayarak, "Son periyotta basit hatalar yaptık. Ancak son saniyelerde sakin kalarak mücadeleyi kazandık" ifadelerini kullandı.

 

Sayfa Yükleniyor...