Final Four 213 ülkede yayınlanacak

Dünyanın dev basketbol kulüpleri ve iş liderlerini bir araya getiren "Uluslararası Basketbol Bilimleri Sempozyumu" THY Euroleague Final Four sırasında İstanbul'da gerçekleştiriliyor

NTV Spor 19.05.2017 - 15:27
Son Güncelleme: 19.05.2017 - 15:36
Final Four 213 ülkede yayınlanacak

Acıbadem Sports, İstanbul’da dünya basketbol devlerini bir araya getiriyor. İki gün sürecek Uluslararası Bilimleri Sempozyumu İstanbul Hilton Bomonti Otel’de gerçekleştiriliyor.

Sempozyumun açılış konuşmasını Acıbadem Sports Tıbbi Direktörü Prof. Dr. Ömer Taşer yaptı. Taşer, “Böyle önemli bir spor zirvesinin Gençlik ve Spor Bayramı’na denk gelmesi de bizim için önemli. İlk büyük etkinliğimiz Futbol Bilimleriydi. Avrupa’dan yaklaşık bin kişi katıldı. Bu kez de aynısı basketbol için yaptık. Bu etkinliğe destek veren THY ve Euroleague'e teşekkür ediyoruz” dedi.

Turkish Airlines Euroleague CEO’su , İstanbul’da olmaktan çok mutlu olduğunu belirterek, “Bu tip organizasyonlar şehrin marka değeri için önemlidir. Şehri etkiler ama toplumları da etkiler. İstanbul’daki maçlar 213 ülkede yayınlanacak. Bu şu demek ki, 213 ülkede İstanbul’un tanıtımı yapılacak. Ayrıca önemli bir ekonomik katkısı da olacak. 2002'den beri Eurolaegue globalleşiyor. Her yıl farklı şehirlerde organizasyonlar yapıyoruz ve bu tip talepler artıyor. Şehir seçimi taraftarlar için önemli bir kriter. Gitmek istedikleri bir şehir olmalı. Tarihi, ruhu, dokusu da kıymetli şehirler olmalı" diye konuştu.

İstanbul’da çok sayıda etkinliğe ev sahipliği yapıldığına dikkat çeken THY Yönetim Kurulu Üyesi İlker Aycı, ekonomik katkılarının yanı sıra prestijli organizasyonlara ev sahipliği yapmanın çok önemli olduğunu söyleyerek “Avrupa’nın en iyi taraftarlarını, yöneticilerini, sporcularını ağırlamak şehrin tanıtımına önemli katkılar sağlıyor” dedi. Bu etkinlikte asıl kazananın İstanbul olacağını söyleyen Aycı, “Final Four’un 5 yıl gibi kısa bir aradan sonra şehre geri dönmesini büyük heyecanla karşılıyoruz. Euroluage büyümeye devam ediyor, THY’nin bu marka ile yan yana durmasının çok önemli bir değer olduğunu düşünüyoruz" ifadelerini kullandı.

Türkiye Basketbol Federasyonu Yönetim Kurulu Başkanı Hidayet Türkoğlu ise, gönlünden geçenin tribünlerin dolu olması olduğunu söyleyerek sözlerine şöyle devam etti: “213 ülkeden yayın varsa, bizim de taraftar kitlemiz o salonda olmalı. Sporsever ülkeyiz diyoruz; bunu tüm dünyaya kanıtlamamız lazım. Zaten medya ortaklarımız bunu çok iyi yapıyorlar.”

 

Sayfa Yükleniyor...