"Fransa'yı yenip turu geçeceğiz"

A Milli Basketbol Takım Başantrenörü Ergin Ataman, İzlanda'yı 111-102 yendiğimiz maç sonrası 2. turdaki rakip Fransa'ya gözdağı verdi ve "Evsahiplerinden Almanya'yı nasıl yendiysek, Fransa'yı da yenip turu geçeceğiz" dedi.

NTV Spor 11.09.2015 - 00:08

EuroBasket 2015 B Grubu maçında İzlanda'yı uzatmalar sonrası 111-102 yenen A Milli Basketbol Takım Başantrenörü Ergin Ataman, karşılaşmayı değerlendirirken, "Uzatmada da olsa galip geldik. Sonuçta Avrupa Şampiyonası ve Milli maç oynuyoruz. İzlanda, grupta Sırbistan dışında diğer bütün takımlara kök söktürdü. Ama savunması zor takımlardan biriydi İzlanda, inanılmaz" dedi.

İlk devrede istedikleri oyunu sergileyemediklerini kaydeden Ataman, "Neyseki biz de hücumda iyi oynadık. Onların yaptıkları oyuncu değişikliklerini iyi değerlendirdik. Gökselin iyi bir maç çıkarmadı. Oğuz'u savunmada kullanmak o kadar zordu ki"  dedi.

Normal sürenin son saniyesinde İzlanda'nın attığı 3'lüğü de değerlendiren Ataman, "Bugün faul yapmamayı tercih ettik. Faul yaptığımız takdirde bitime daha 10 saniye vardı ve maçı kaybetme riskimiz olabilirdi. Savunmamız da yerinde olmasına karşın, attıkları üçlük mucizeviydi" diye konuştu.

İkinci turdaki rakip Fransa'yı da değerlendiren Ergin Ataman; "Aslında bizim açımıçzdan çok iyi grup maçları çıkardık. Gerçekçi hedef olarak 3 maçı kazandık ama hedefimize ulaşamadık. Çok sürpriz sonuçlar oldu. İtalya'nın İspanya'yı yenmesi ve İspanya'ya karşı farklı yenilmemiz hesaplarımızı karıştırdı. Fransa yenilmeyecek bir takım değil. Burada nasıl ki ev sahiplerinden Almanya'yı net bir skorla yendik, Fransa'yı da net bir skorla yenip turu geçeceğiz" ifadeleriyle sözlerini bitirdi.  

Sayfa Yükleniyor...