G.Saray, Tahkim Kurulu'na gidecek

Galatasaray Kulübü, Kadınlar Basketbol Süper Ligi'nde Fenerbahçe maçıyla ilgili Türkiye Basketbol Federasyonu'nun verdiği hükmen mağlubiyete itiraz etmek üzere Spor Genel Müdürlüğü Tahkim Kurulu'na başvuracak.

NTV Spor

03.12.2015 - 21:48

Galatasaray Kulübü'nün basketbol şubesinden sorumlu yönetim kurulu üyesi Can Topsakal, TBF yönetim kurulunun konuyla ilgili kararının henüz kendilerine ulaşmadığını ve itiraz başvurularını 7 Aralık Pazartesi günü yapacaklarını söyledi.

Topsakal, kulübün yaptığı başvurunun geri çevrildiği yönündeki haberlere de tepki göstererek, "İtirazı henüz yapmadık. Bunları kim uyduruyor?" ifadelerini kullandı.

KULÜBÜN SİTESİNDEN DE HABER YALANLANDI
Sarı-kırmızılı kulüp de internet sitesinden bir açıklama yaparak, Spor Genel Müdürlüğü Tahkim Kurulu'nun, TBF tarafından verilen hükmen mağlubiyet kararıyla ilgili başvuruyu geri çevirip ek belge istediği iddiasını yalanladı.

Galatasaray Kulübü'nün, TBF'nin Galatasaray-Fenerbahçe kadın basketbol takımları arasındaki maç sonrasında verdiği kararı Tahkim Kurulu'na taşımak için 10 günlük yasal süresi bulunduğu belirtilen açıklamada, "Henüz TBF'nin gerekçeli kararı bile kulübümüze ulaşmamış ve Spor Genel Müdürlüğü Tahkim Kurulu'na herhangi bir başvuru yapılmamışken ortaya atılan 'Galatasaray'ın başvurusu geri çevrildi' iddiası, malum çevrelerin suçluluk psikolojisiyle sarıldığı bir manipülasyon çabasından ibarettir" görüşüne yer verildi.

Sayfa Yükleniyor...