Gay ve Johnson'a servet

NBA'de 2010-2011 transfer dönemi hareketli başladı.

NTV Spor

02.07.2010 - 11:09

NBA'de transfer döneminin ilk 24 saati bir hayli hızlı geçti. Günün en hareketli takımları şüphesiz ki Milwaukee Bucks ve Minnesota Timberwolves'tu. Panathinaikos'un Karadağlı pivotu Nikola Pekoviç'le 3 yıl-13 milyon dolarlık bir sözleşme üzerinde anlaşan Minnesota Timberwolves, kontratı biten Sırp pivot Darko Miliçiç'in mukavelesini de 20 milyon dolar karşılığında 4 yıl daha uzattı. Bu hamlelerden sonra Minnesota'nın bir diğer pota altı oyuncusu Al Jefferson'ı takas yoluyla takımdan göndermesi bekleniyor.

Ersan İlyasova'nın da forma giydiği Milwaukee Bucks, pota altını Drew Gooden ile güçlendirdi. 28 yaşındaki forvetle 5 yıllık sözleşme üzerinde anlaşan Milwaukee, Gooden'a 32 milyon dolar ödeyecek. Bucks, John Salmons'a da takımda kalması için 5 yıl 39 milyon dolarlık bir teklif götürdü.

Transfer döneminde nereye gideceği merak konusu olan bir diğer isim Rudy Gay ise takımında kaldı. Gay, Memphis Grizzlies'in 5 yıl için önerdiği 82 milyon dolara ‘evet' dedi.

Doğu Konferansı'nın iddialı takımlarından Atlanta Hawks da, New York Knicks başta olmak üzere birçok takımın gözdesi olan Joe Johnson'ı takımda tutmak üzere. Hawks, All-Star oyuncuya 6 yıl için 119 milyon dolarlık bir sözleşme önerdi. Johnson'ın bu kontrat teklifini kabul etmesi bekleniyor.

Transfer döneminin 1 Temmuz'da başladığı ligde resmi imzalar 8 Temmuz'dan itibaren atılacak.

Sayfa Yükleniyor...