Hem Türkiye hem de Avrupa'da iddialı

Spor Toto Basketbol Ligi ekiplerinden Banvit'in başantrenörü Selçuk Ernak, hem lig hem de ULEB Avrupa Kupası'nda iddialı olduklarını söyledi.

NTV Spor 22.12.2015 - 17:59

Ernak, İstanbul'da karşılaşacakları Demir İnşaat Büyükçekmece'nin büyük takımları yenmiş ve zorlu bir rakip olduğunu söyledi.

Takım olarak zor bir deplasmana gideceklerinin farkında olduklarını ifade eden Ernak, "Demir İnşaat Büyükçekmece tüm takımlarla kafa kafaya oynayabilen ve çok önemli ekipleri yenmiş bir rakip. Kendi sahalarında da iyi basketbol oynuyorlar. Dolayısıyla çok ciddi ve sağlam basketbol oynamamız gereken bir maç. Az performansla kazanabileceğimiz bir maç değil. Takım olarak bu maçı da kazanarak aldığımız seri galibiyetlerin devamını getirmek istiyoruz" dedi.

ULEB Avrupa Kupası'nda ise rakiplerinin belli ve her birinin birbirinden güçlü olduğunu vurgulayan Ernak, ikinci tur müsabakalarının önemine dikkati çekti.

"İKİNCİ TUR MAÇLARI FİNAL DEĞERİNDE"
Disiplinden kopmayarak Avrupa'da da kendilerini kanıtlamak istediklerini dile getiren Ernak, "ULEB Avrupa Kupası'nda rakiplerimiz Almanya'dan Bayern Münih ve Ratiopharm Ulm ile İspanya'nın Athletic Bilbao takımlarıdır. ULEB Avrupa Kupası'nın ikinci tur müsabakaları final değerinde. Bu maçlarda hata yapma gibi bir şansınız yok. Play-off şansımızın olması için özellikle kendi sahanızdaki maçları hatasız geçmemiz gerekiyor. Geçen sene bu tecrübeyi yaşamıştık. Ancak bu yıl o takım kadrosunu koruyamadık. Dolayısıyla bu seneki oyuncularımızla da aynı şeyi tekrarlamak üzere çalışmalarımızı yoğunlaştırıyoruz" dedi.

Ernak, iki kulvarda da başarıyı sağlayacak kadroya sahip olduklarını sözlerine ekledi.

Sayfa Yükleniyor...