"Her kulvarda kupalara talibiz"

Galatasaray Medical Park Erkek Basketbol Takımı'nın milli oyuncuları Ender Arslan ile Furkan Aldemir, yeni sezona hazır olduklarını ve her kulvarda kupalara talip olacaklarını söylediler.

NTV Spor 30.09.2012 - 13:13

Galatasaray Medical Park Erkek Basketbol Takımı'nın milli oyuncuları Ender Arslan ile Furkan Aldemir, yeni sezona hazır olduklarını ve her kulvarda kupalara talip olacaklarını söylediler.

Ender Arslan ve Furkan Aldemir, şu ana kadar yeni sezon hazırlıklarının çok iyi geçtiğini ve 2 Ekim Salı günü Olin Edirne'yle oynayacakları Türkiye Kupası maçına kadar hazır hale geleceklerini belirtti.

Ender Arslan, çok fazla hazırlık maçı oynadıklarını ve milli takımdan dönen oyuncularla birlikte, 2 haftadır tam takım halinde çalıştıklarını söyleyerek, ''İnşallah en hazır şekilde kupaya başlayacağız. Zor bir sezon olacak. Önemli rakiplerimiz var. Önemli oyunculara ve çok büyük bir antrenöre sahibiz. Müthiş bir taraftarımız var. Şampiyonluğu hedefliyoruz. Türkiye Kupası ve Avrupa Kupası'nı da istiyoruz ve başaracak güce sahibiz'' dedi.

Furkan Aldemir de hazırlık maçlarında ''zaman zaman kötü oynasalar da'' genel olarak iyi bir performans ortaya koyduklarını anlattı.

Genç basketbolcu, milli takımdan dönen oyuncularla, takımın yavaş yavaş yerine oturduğunu aktararak, Olin Edirne maçıyla sezona iyi bir başlangıç yapmak istediklerini belirtti.

''AVRUPA KUPASI'NI İSTİYORUZ''
Milli oyuncular, bu sezon mücadele edecekleri ULEB Avrupa Kupası'nı kazanarak, taraftarları mutlu etmek istediklerini ifade ettiler.

Ender Arslan, Avrupa'nın basketbolda en büyük ikinci kupasında mücadele edeceklerini hatırlatarak, ''Geçen yıl Avrupa Ligi'nde çok iyi oynadık. Bu sezon orada oynayamayacak olmamız herhangi bir konsantrasyon eksikliği oluşturmaz. Bulunduğumuz her kulvarda, en üst seviyeye gitmeye çalışacağız. Avrupa Kupası'nı, Avrupa Ligi'nde oynar gibi oynayacağız'' diye konuştu.

Sarı-kırmızılı oyuncu Furkan Aldemir, ''Bizi motive eden, salona gelen taraftarımız. İnşallah Avrupa Kupası maçlarında da bizi yalnız bırakmayacaklar. Kupayı alıp, Abdi İpekçi Spor Salonu'nda tüm taraftarlarımıza armağan edeceğiz'' dedi.

MİLLİ TAKIM
2013 Avrupa Basketbol Şampiyonası Eleme Grubu maçlarında, (A) Milli Takım formasını giyen iki oyuncu, zor ve stresli bir yaz geçirdiklerini vurguladı.

Ay-yıldızlıların tecrübeli oyuncusu Ender Arslan, herkesin ''Avrupa Şampiyonası'na gidemeyeceğiz'' diye endişe duyduğunu ifade ederek, ''Avrupa Şampiyonası'na giderek önemli bir iş yaptık. Belki yapmamız gerekeni yaptık, ama milli takımda ilk defa bir araya gelen oyuncular olarak önemli bir iş başardık. Avrupa Şampiyonası'nda daha başarılı olacağız'' diye konuştu.

''12 Dev Adam''ın genç oyuncularından Furkan Aldemir de  beklentinin yüksek olmasından dolayı üzerlerinde bir baskı olduğunu, ama sonunda Avrupa Şampiyonası biletini kaptıklarını vurguladı.

Aldemir, herkese iyi bir takım olduklarını kanıtladıklarını belirterek, ''Maçların ilk başta kötü gitmesiyle biz de stres yaşadık. Ama grubumuzu ikinci bitirerek, görevimizi yaptığımızı herkese kanıtladık. Bundan sonra Avrupa Şampiyonası var. O kadroda da yer alırsam elimden geleni yapacağım'' diyerek sözlerini tamamladı.

Sayfa Yükleniyor...