Hidayet ameliyat oldu

Milli basketbolcu Hidayet Türkoğlu, safra kesesinden ameliyat oldu.

NTV Spor 10.07.2010 - 15:39

2010 Dünya Basketbol Şampiyonası'nda mücadele edecek Milli Takım kadrosunda yer alan Hidayet Türkoğlu'nun, safra kesesinden ameliyat olduğu bildirildi.

Milli Takımlar İdari Menajeri Barbaros Akkaş'ın yaptığı açıklamada, A Milli Takım Kaptanı Hidayet Türkoğlu'nun sağlık kontrolleri sırasında safra kesesinde sorun tespit edildiğini ve bu sabah Acıbadem Hastanesi'nde ameliyata alındığını söyledi.

Ameliyatın sona erdiğini belirten Akkaş, milli basketbolcunun birkaç gün istirahat edeceğini ifade etti. Akkaş, Hidayet Türkoğlu'nun istirahatinin ardından takıma katılacağını kaydetti.

Türkoğlu'nun geçirdiği operasyonun ciddi olmadığına dikkati çeken Akkaş, milli basketbolcunun şampiyonada mücadele etmesinde de sorun olmadığını bildirdi.

Safra kesesinden operasyon geçiren (A) Milli Basketbol Takımı kaptanı Hidayet Türkoğlu, kısa süre içinde milli takımın çalışmalarına katılacağını söyledi.

"KISA SÜREDE MİLLİ TAKIMA DAHİL OLACAĞIM"
Hidayet Türkoğlu'nun cerrahi operasyonunu, Prof. Dr. Nihat Yavuz ve Prof. Dr. Armağan Özel gerçekleştirdi.

Milli basketbolcunun durumuyla ilgili olarak açıklama yapan Prof. Dr. Nihat Yavuz, "İyileşme süreci kısa sürecektir. Şu anda kendisine diren koyduk ve izlemeye aldık. İçinde bulunduğu durum nedeniyle açık ameliyat gerçekleştirmedik" dedi.

Hidayet ise şunları kaydetti:
"İleride başımızın ağrımaması için doktorlar safra kesemden operasyon geçirmemin doğru olacağını söylediler. Biz de bu yönde bir karar aldık. Doktorlar da rahatsızlığımın ne zaman ortaya çıkacağı konusundaki şüpheleri ortadan kaldırmak istediler. O yüzden bu riski ortadan kaldırmayı düşündük. İnanıyorum ki, kısa süre içerisinde milli takıma dahil olacağım. Ameliyat sonrası geri dönüşüm 3 ile 4 gün içerisinde olacak. Bu nedenle doktorlar hemen bu operasyonu gerçekleştirmek istediler."

Basketbol Federasyonu, internet sitesi aracılığıyla Hidayet Türkoğlu'na 'geçmiş olsun' dileğinde bulundu.

Sayfa Yükleniyor...