"Hidayet'in cezası Avrupa'yı etkilemeyecek"

A Milli Basketbol Takımımızın aday kadrosu kamp yapmak üzere Milano’ya uçtu. Havalimanında soruları yanıtlayan Harun Erdenay, Cenk Akyol'un takıma alınmamasını 'Tanjevic'in kararı' derken Hidayet Türkoğlu'nun da NBA'de aldığı cezanın Avrupa'yı etkileyemeceğini söyledi.

NTV Spor 17.07.2013 - 14:05

2013 FIBA Avrupa Şampiyonası'nda mücadele edecek olan A Milli Takımımızın aday kadrosu Bormio'da kondisyon kampı yapmak üzere Milano'ya hareket etti.

Havalimanında gazetecilerin sorularını yanıtlayan Harun Erdenay, Cenk Akyol'un takıma alınmaması Tanjevic'in kararı derken Hidayet Türkoğlu'nun NBA'de aldığı cezanın Avrupa kupalarını etkileyemeceğini söyledi. 

Atatürk Havalimanı'ndan İtalya'nın Milano şehrine giden milli takım kafilesinde başantrenör Bogdan Tanjevic ile oyuncular Ersan İlyasova ve Ömer Aşık yer almadı. Tanjevic'in kampa İtalya'da katılacağı, Ömer ve Ersan'ın ise daha sonra takıma dahil olacakları bildirildi.

"12 Dev Adam", Milano'dan Bormio kasabasına geçerek hazırlıklarını 29 Temmuz'a kadar burada sürdürecek.

Havalimanında gazetecilerin sorularını yanıtlayan Türkiye Basketbol Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Harun Erdenay ve milli takımın kaptanı Hidayet Türkoğlu, İtalya'da faydalı bir kamp geçireceklerini söyledi.

Bormio'da kondisyon ağırlıklı bir kamp yapacaklarını belirteren Erdenay, Cenk Akyol'un milli takıma alınmamasıyla ilgili gelen bir soruya, "Bu, hocanın tercihi. Tanjevic daha önce de almayacağını söylemişti. Tamamen Tanjevic'in vermiş olduğu bir karar" diye yanıt verdi.

Hidayet Türkoğlu'nun doping yaptığı gerekçesiyle NBA'de aldığı cezanın Avrupa'yı etkilemeyeceğine inandığını aktaran Erdenay, "Etkileyeceğini düşünmüyorum. Cezasını NBA'de çekti. Avrupa'nın ikinci bir ceza vermesi yanlış olur. Takım kaptanımızı oynatmak istiyoruz. Önümüzdeki süreç bunu belirleyecek. Ceza alacağını düşünmüyorum" diye konuştu.

TÜRKOĞLU: "EN İYİ ŞEKİLDE HAZIRLANACAĞIZ"
Milli takımın kaptanı Hidayet Türkoğlu, İtalya'da yorucu ve faydalı bir kamp geçireceklerini söyledi.

Hidayet, en iyi şekilde Avrupa Şampiyonası'na hazırlanacaklarını dile getirerek, "Takıma yeni gelen arkadaşlar var. Buraya gelen herkes hak ettiği için aramızda. Biz yeni gelenlerin ağabeyleri olarak takımın kaynaşmasını sağlayacağız. Herkes kampta kendini en iyi şekilde hazırlayacak. Mücadele ve fizik olarak en iyi duruma geleceğiz" ifadelerini kullandı.

Öte yandan, Hidayet'e havalimanında bulunan vatandaşlar tarafından yoğun ilgi gösterildi. Özellikle yabancı turistlerin ilgi odağında olan milli basketbolcu, hayranlarıyla fotoğraf çektirdi.

KADRO
A Milli Basketbol Takımı'nın İtalya'ya giden kafilesinde şu oyuncular yer aldı:

Doğuş Balbay, Birkan Batuk, Kerem Gönlüm, Semih Erden, Sinan Güler, İzzet Türkyılmaz, Dusan Cantekin, Serhat Çetin, Cemal Nalga, Melih Mahmutoğlu, İlkan Karaman, Oğuz Savaş, Ömer Onan, Barış Ermiş, Emir Preldzic, Ender Arslan, Hidayet Türkoğlu, Mükremin Deniz Kılıçlı.

 

Sayfa Yükleniyor...