Hido Toronto'dan ayrılacak mı?

Toronto Raptors'tan ayrılmak istediğini söyleyen Hido'nun tercihi Orlando Magic.

NTV Spor

30.06.2010 - 10:31

Hidayet Türkoğlu, NTV Spor canlı yayınında Toronto Raptors'tan ayrılmak istediğini söylemişti.

Toronto Raptors'ın genel menajeri Bryan Colangelo, Kanada basınına yaptığı açıklamada, Hidayet'in yüklü kontratı yüzünden takas edilmesinin zor olduğunu; ancak buna rağmen yıldız oyuncunun isteğini karşılayabilmek için çalıştıklarını vurgulamıştı.

Milli basketbolcumuzun eski takımı Orlando Magic'in genel menajeri Otis Smith, Toronto Raptors ile Hidayet'in transferi için geçtiğimiz günlerde konuştuklarını belirtti.

Orlando Magic, Türkoğlu'nu yeniden kadrosuna katabilmek için Brandon Bass, Marcin Gortat ve Mickael Pietrus üçlüsünden ikisini göndermeyi düşünüyor. Orlando'nun aynı zamanda Vince Carter ve Jameer Nelson gibi All-Star oyuncuları kullanıp New Orleans Hornets'in süper yıldızı Chris Paul'ü de kadrosuna katmanın peşinde olması Hidayet'le ilgili görüşmelerin ağır ilerlemesine sebep oluyor.

Öte yandan Toronto Raptors'ta Chris Bosh'ın takımdan ayrılmasına kesin gözüyle bakılırken, Hidayet Türkoğlu konusunda birçok teklif alan Raptors yönetiminin transfer döneminin hareketli takımlarından birisi olması bekleniyor.

Fakat Bosh'un ayrılması durumunda daha fazla güç kaybetmek istemeyen Bryan Colangelo, iyi bir takas teklifi alamazsa Hidayet'i takımda tutma ihtimalini de değerledirebileceklerini söyledi.

Sayfa Yükleniyor...