"Hücumda organize olamıyoruz"

A Milli Basketbol Takımı Başantrenörü Orhun Ene, Almanya'daki turnuvada savunma anlamında bazı şeylerin oturduğunu ancak hücumda organize olamadıklarını söyledi.

NTV Spor

23.08.2011 - 11:47

A Milli Basketbol Takımı Başantrenörü Orhun Ene, hazırlık maçlarında kamuoyunun beklediği sonuçları alamadıklarını, ancak hedeflerinin Avrupa Şampiyonası olduğunu söyledi.

Ene, şampiyona öncesi iyi bir hazırlık döneminin önemine inandıklarını vurgulayarak, ''Avrupa Şampiyonası'nda oynayacağımız 11 maçı düşünerek, daha önce başarılı olduğumuz çalışma programını bugüne kadar sürdürdük. Bu sene talihsizliğimiz 2-3 oyuncunun hazırlıklara sakat gelmesiydi. Hazırlık maçlarında kamuoyunun beklediği sonuçları alamıyoruz, ama bu yaptığımız programın da  getirmiş olduğu zorluklarla şampiyonayı hedefliyoruz'' dedi.

"TURNUVAYA DOĞRU DAHA İYİ OLACAĞIZ"
Birçok takımın çok az antrenman yapıp, hazırlık maçlarıyla şampiyonaya hazırlandığını kaydeden Orhun Ene, ''Buna da saygı duyuyorum. Ama biz bundan önceki Avrupa ve Dünya şampiyonalarında bu programa yakın çalıştık, hatta bu sene bunun daha da üzerinde ağır çalışarak geçti. Almanya'daki turnuvada savunma anlamında bazı şeyler oturdu, ama hücumda organize olamıyoruz. İstanbul'daki Adidas Cup turnuvasında hücumda yaşamış olduğumuz sıkıntıları çözüp, savunmada da sertliğimizi, direncimizi devam ettirmek istiyoruz. Turnuvaya doğru daha iyi olacağız'' diye konuştu.

''ÖMER AŞIK GEÇEN SENEKİ FORMUNU YAKALADI''
Orhun Ene, geçirdikleri sakatlıklar nedeniyle ilk kez Almanya'daki turnuvada forma giyebilen Ömer Aşık ve Semih Erden'in şampiyonaya kadar daha iyi olacaklarını ifade etti.

''Ömer ve Semih, Almanya'daki turnuvada şampiyonada oynayabileceklerinin ışığını verdi'' diyen Ene, ''Semih 3 tane ameliyat geçirip, geldi. 20-25 gün önce koşmaya başladı. Şu ana kadar inanılmaz bir gayretle bize katıldı. Şimdi sakatlığıyla ilgili hiçbir problemi yok, ama bütün sezonu oynamış ve hiç sakatlanmamış oyuncu gücünde ve devamlılığında şampiyonayı geçirememe ihtimali yüksek. Fakat şu anda aldığı sürelerde bize çok faydalı oluyor. Bu 10 günde antrenman temposunu düşürmezse Avrupa Şampiyonası'na daha iyi gelecek. Ömer Aşık ise bana göre geçen seneki formunu yakalamış durumda'' şeklinde konuştu.

"ÖNEMLİ OLAN HAZIR BAŞLAMAK"
Orhun Ene, hazırlıklar sırasında apandisit ameliyatı geçiren Sinan Güler'in kilo verdiğini ve güç kaybettiğini vurgulayarak, ''Sinan'ın da katılımıyla geçen seneki kadromuza yakın bir kadroya ulaşacağız'' dedi.

A Milli Takımın oyuncularından Ömer Onan ise Avrupa Şampiyonası'na az bir süre kaldığını, artık idmanların dozunun biraz daha düşeceğini belirterek, ''Almanya'daki turnuvada hücumda formsuzduk. Tabii ki hazırlık maçlarını kaybettiğimiz için üzüldük, ama önemli olan Avrupa Şampiyonası'na hazır olmak. Maçlar başladıktan sonra herkes tüm mücadelesiyle sahada olacaktır'' şeklinde konuştu.

Sayfa Yükleniyor...