"İlk amacımız galibiyetti, oyunumuzu iyileştireceğiz"

FIBA 2023 Dünya Kupası Avrupa Elemeleri'nde Büyük Britanya'yı 85-71 mağlup eden A Milli Takım'da Onuralp Bitim, iyi bir başlangıç yaptıklarını söyledi. Sertaç Şanlı ise," Bizim ilk amacımız galibiyetti. Önümüzde de uzun bir hazırlık dönemi olacak. Oyunumuzu daha iyileştireceğiz." açıklamasında bulundu.

NTV Spor 03.07.2022 - 22:00
"İlk amacımız galibiyetti, oyunumuzu iyileştireceğiz"

A Milli Takım'da Onuralp Bitim, Sertaç Şanlı ve Ömer Faruk Yurtseven, İngiltere'nin Newcastle şehrindeki Vertu Motors Arena'da oynanan karşılaşmanın ardından maça ilişkin basın mensuplarına değerlendirmelerde bulundu.

Onuralp Bitim, kendileri için en önemli şeyin kazanmak olduğunu belirterek, "Takımca hazırlıklarımızı çok iyi yapmamıza rağmen, sonuçta maç temposunda birbirimize alışıp kimyamızın daha çok artması gerekiyordu. Bugün bir başlangıç oldu." ifadelerini kullandı.

Bitim, antrenörlerinin bu maçla ilgili değerlendirmelerinin ardından eksikliklerini tamamlayarak bir sonraki maça çok daha iyi çıkacaklarının altını çizerek, "Sonuç olarak kazandığımız için mutluyuz." dedi.

Ayrıca Bitim, 'nin Dünya Şampiyonasındaki şansının da yüksek olduğunu belirterek, sözlerini şöyle sürdürdü:
"Çok iyi, kaliteli bir takımız. Çok iyi çalışıyoruz. Bu süreci de iyi değerlendiriyoruz. Bu bir başlangıç oldu. Bu maçın en önemli şeyi kazanmaktı çünkü kazanmak da bir alışkanlık. Şu anda başladık. Umarım önümüzdeki maçları da kazanarak bu alışkanlığımızı devam ettiririz."

"Türk taraftarın desteği bizim için çok önemli"

Oyunculardan Sertaç Şanlı da karşılaşmasının kendileri için zor bir maç olduğunu fakat iyi bir başlangıç yaptıklarını dile getirdi.

Şanlı, Türk takımının çok yetenekli oyunculardan oluştuğunun altını çizerek, Newcastle'da güzel bir galibiyet aldıklarını belirtti.

"Bizim ilk amacımız galibiyetti. Önümüzde de uzun bir hazırlık dönemi olacak. Oyunumuzu daha iyileştireceğiz." diyen Şanlı, Türkiye'nin Dünya Basketbol Şampiyonasındaki şansının da yüksek olduğu değerlendirmesinde bulundu.

Şanlı, maçı izleyen Türk taraflara ilişkin de şunları söyledi, "Onlara çok teşekkür ederiz. Bu kadar Türk taraftar geleceğini düşünmüyordum. Burada bu kadar Türk'ün yaşadığını bilmiyordum. Onların desteği bizim için çok önemli. Bize çok destek ve güç verdiler. Onları bizim arkamızda hissetmek en önemlisi. Onlar için daha iyisini yapacağız."

"Bence o heyecanı, hırsı yansıtabildik"

Milli oyunculardan Ömer Faruk Yurtseven de maça bütün kartlar hazır şekilde çıktıklarını dile getirerek, "Tabi eksik oyuncular var ama bence o heyecanı, hırsı yansıtabildik.” ifadesini kullandı.

Büyük Britanya takımının, Türkiye takımı seviyesinde olmadığını fakat 3 galibiyet alan bir takıma karşı aldıkları zaferin önemli olduğunu söyleyen Yurtseven, "Bir yandan da temsil ettiğimiz Türkiye olduğu için, her maç, her sahaya adım attığımızda iyi iş yaptığımızı düşünüyorum." dedi.

Sayfa Yükleniyor...