Itoudis imzaladı

Banvit, daha önce anlaşmaya vardığı Yunan antrenör Dimitrios Itoudis ile 2+1 yıllık sözleşme imzaladı. Törende konuşan Banvit Başkanı Özkan Kılıç, yeni antrenörleriyle başarılı olacaklarını belirtirken Itoudis ise hayalleri gerçekleştirmek için çok çalışacaklarını söyledi.

NTV Spor

02.07.2013 - 12:53

Banvit Basketbol Kulübü, Orhun Ene'den boşalan antrenörlük için Yunan Dimitrios Itoudis ile sözleşme imzaladı.

Kulüp Başkanı Özkan Kılıç, Kara Ali Acar Spor Salonu'nda yapılan imza töreninde, karşılıklı anlaşarak bir süre önce antrenör Orhun Ene ile yolları ayırdıklarını anımsattı.

Dimitrios Itoudis'i uzun zamandır izlediklerini ifade eden Kılıç, antrenörün, idealist, heyecanlı ve basketbol için varını yoğunu ortaya koyan biri olduğunu söyledi. Kulübün vizyonu ve misyonuna çok uygun bir aday olan Itoudis'in tecrübesine ve donanımına inandıklarını belirten Kılıç, yeni antrenörleriyle başarılarının devam edeceğini dile getirdi.

Itoudis ise çok sözler veren bir antrenör olmadığını ifade ederek, "Size şunu söyleyebilirim, çok fazla çalışacağız. Hep birlikte hayallerimizi gerçekleştirmek için elimizden gelenin en iyisini deneyeceğiz. Zamanla hem basketbol kamuoyunun hem seyircilerin saygı duyacağı, beğeniyle karşılayacağı, onaylayacağı bir takım oluşturmaya çalışacağız" dedi.

Sayfa Yükleniyor...