"İyi savunmayla kazandık"

Spor Toto Basketbol Ligi'nde Türk Telekom'u 69-51 yenen Akın Çorap Yeşilgiresun Belediyespor'da başantrenör Ahmet Kandemir, "Bugün çok iyi savunma yaparak kazandık. Kazandığımız için oyuncularımı tebrik ediyorum" dedi.

NTV Spor

31.10.2015 - 20:53

Akın Çorap Yeşilgiresun Belediyespor'da başantrenör Ahmet Kandemir, Türk Telekom'u 69-51 yendikleri maçın ardından düzenlenen basın toplantısında, ligde oynadıkları 3. maçlarında ikinci galibiyetlerini aldıklarını söyledi.

Türk Telekom karşısında çok iyi savunma yaptıklarını ifade eden Kandemir, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Bizim için önemli bir maçtı. Geçtiğimiz hafta Ankara'daRönesans TED AnkaraKolejliler karşısında iyi oynayamamış ve maçı kaybetmiştik. O nedenle bu maçı mutlak kazanmamız gerekiyordu. Geçen sezondan itibaren savunma takımı olmaya çalışıyoruz. Savunmayı iyi yaptığımız zaman kazanan bir takımız. Bugün de çok iyi savunma yaparak kazandık. Kazandığımız için oyuncularımı tebrik ediyorum.''

TÜRK TELEKOM CEPHESİ
Türk Telekom Başantrenörü Ercüment Sunter ise sayı bulmakta zorlandıklarını dile getirdi. Rakiplerinin çok iyi savunma yaptığını kaydeden Sunter, şöyle devam etti:

"Giresun'u tebrik ediyorum. Biz sayı atmakta zorlanıyoruz. Bunu daha önce de yaşadık. Sezon başı 3 tane skorer oyucumuz sakatlandı. Ligde bu sakatlıklar bizi hırpaladı. Uzun bir lig maratonu. Oyuncularımız kısa sürede daha iyi olacaklar. O zaman biraz daha dengeli olacağız. Çünkü yaratıcı ve skorer kısalar olmadan basketbol oynanmıyor."

Sayfa Yükleniyor...