Jason Kidd parkelere veda etti

NBA tarihinin en önemli oyun kurucularından Jason Kidd, 40 yaşında emeklilik kararı aldı. 19 sezon boyunca NBA'de forma giyen Kidd, lig tarihinin en çok asist yapan ikinci oyuncusu olarak potaya veda etti.

NTV Spor 04.06.2013 - 12:42
Jason Kidd parkelere veda etti

NBA, efsanevi bir oyuncusuna daha veda etti. Lig tarihinin gelmiş geçmiş en büyük oyun kurucularından Jason Kidd, 40 yaşında emeklilik kararı aldı.

Son olarak New York Knicks forması giyen Kidd, bu aşamadan sonra koçluk ya da bir yayın kuruluşunda yorumculuk yapabileceğini ifade etti. Kariyerinin zirvesinde New Jersey Nets formasıyla üst üste 2 kez finale çıkmasına karşın yüzük kazanamayan Kidd, 2011 yılında şampiyon olan Dallas Mavericks'in kadrosunda bulunuyordu.

NBA tarihinin en komple oyuncularından biri olan Kidd, John Stockton'ın ardından lig tarihinin en çok asist yapan ikinci oyuncusu olarak potaya veda etti. Kariyeri boyunca 10 kez all-star seçilen Kidd, 5 kez de NBA asist kralı oldu.

Oscar Robertson ve Magic Johnson'dan sonra NBA tarihinin en çok triple-double yapan oyuncusu olan Kidd, 19 sezon boyunca 12.6 sayı - 8.7 asist ve 6.3 ribaund ortalamalarıyla oynadı.

Sayfa Yükleniyor...