Juan Carlos Navarro, NTV Spor'a konuştu

Avrupa Basketbol Şampiyonası’nda birincilik kürsüsüne çıkan İspanya’nın şampiyonluğunda önemli pay sahibi olan ve turnuvada gösterdiği performansla "en değerli oyuncu" ödülüne layık görülen Juan Carlos Navarro, NTV Spor’a konuştu.

NTV Spor 19.09.2011 - 01:50

Avrupa Basketbol Şampiyonası'nı 18,7 sayı - 1,5 ribaund - 3 asist ortalamalarıyla tamamlayan ve ortaya koyduğu basketbolla organizasyonun "en değerli oyuncu" ödülüne layık olan Juan Carlos Navarro, ödül töreninin ardından NTV Spor'dan Sine Büyüka'nın sorularını yanıtladı.

“İYİ BASKETBOL OYNADIK”
"Kazandığımız için çok mutluyum." diyen Juan Carlos Navarro, "Fransa gibi sert bir rakibe karşı iyi basketbol oynadık. Final oynamanın ne anlama geldiğini çok iyi biliyorduk ve maçta da bunu gösterdik." dedi.

“ÖNEMLİ OLAN ALTIN MADALYAYDI”
Şampiyonanın final maçını 27 sayı – 5 asistle tamamlayan tecrübeli oyuncu, "Kişisel performansımın hiçbir önemi yok. Ancak dürüst olmak gerekirse turnuva boyunca bazı maçlardaki performansımı ben bile etkileyici buldum. Fakat dediğim gibi, önemli olan tek şey altın madalyayı boynumuza takabilmek. Şimdiki hedefimiz olimpiyat oyunlarında altın madalya kazanmak. Daha önce bunu başaramamıştık." diye konuştu.

2009'da Euroleague'nin en değerli oyuncusu olan, 2010'da da Final-Four'un en değerli oyuncusu seçilen Navarro, "MVP ödülünü aileme ve çocuklarıma armağan ediyorum. Onlar benim en büyük destekçilerimdi. Her zaman yanımda oldular." ifadelerini kullandı.

 

Sayfa Yükleniyor...