Kambala: Ligin seviyesi her yıl yükseliyor

Basketbol İkinci Ligi'nde Ankara DSİ Era forması giyen Kaspars Kambala, Darüşşafaka Doğuş galibiyetinin ardından NTV Spor'a konuştu. Ligin seviyesinin yükseldiğini belirten 35 yaşındaki tecrübeli oyuncu, takım olarak zamanla daha iyi seviyeye geleceklerini söyledi.

NTV Spor 25.11.2013 - 14:32
Kambala: Ligin seviyesi her yıl yükseliyor

Oğuz YENİHAYAT - Basketbol İkinci Ligi'nde geride kalan 9 haftada 19.8 sayı ve 8.5 ribaund ortalamalarıyla oynayan Ankara DSİ Era'nın tecrübeli pivotu Kaspars Kambala NTV Spor'a konuştu.

Bir dönem Efes Pilsen ve Fenerbahçe forması da giyen  Letonyalı pivot Kaspars Kambala, Darüşşafaka Doğuş galibiyetini, "İyi ve zorlu bir maç oldu. İyi savunma yaparak takım oyunumuzu ortaya koymaya çalıştık ve başardık. 40 dakikanın ardından da galip taraf olmayı başardı. Her maç kendimizi geliştirip daha iyi basketbol oynuyoruz. Kazanacak daha çok maçımız olduğunu düşünüyorum" diye özetledi.

Her yıl İkinci Lig'in seviyesinin yükseldiğine dikkat çeken Kambala, "İkinci Lig'de performans ve kalite anlamında çok iyi Türk ve yabancı oyuncular var. Ligin seviyesi her yıl daha da yükseliyor. Ligin ilk 6 takımı, Birinci Lig'de mücadele edebilecek seviyede takımlardan oluşuyor. Bu durum Türk basketbolu adına gerçekten güzel bir durum" dedi.

Sayfa Yükleniyor...