Kaza öncesi son konuşmalar ortaya çıktı

Spor tarihinin efsanelerinden Kobe Bryant ile 13 yaşındaki kızı Gianna'nın da aralarında olduğu 9 kişinin yaşamını yitirdiği helikopter kazasının detayları ortaya çıktı.

NTV Spor 27.01.2020 - 13:09 | Son Güncelleme: 27.01.2020 - 13:55

Kazayı ilk duyuran TMZ, kazaya havanın sisli olması ve pilotaj hatasının neden olduğunu duyurdu. Habere göre; kaza, sisli havada görüş açısını kaybeden pilotun dağlık alana yönelmesinin ardından gerçekleşti. Yoğun sisli havaya karşın helikopteri havalandıran pilot, bu sırada kule ile irtibat kurdu. Kulenin "Çok alçak uçuyorsunuz" uyarısı sonrası pslth Burbank Havalimanı'na inmek istedi. Ancak hem uçuş trafiği hem de sis nedeniyle başarılı olamayan pilot güneye yöneldi. Dağlık alana yönelen helikopterin bu dönüş sırasında 1200 feet'ten 2000 feet'e kadar yükseldiği, tırmanış sonrası helikopterin düştüğü bildirildi. 

Basketbola damga vuran Kobe Bryant sadece 41 yaşında büyük bir miras bıraktı. 20 yıllık kariyerinde 18 kez All Star'a seçilen ve 5 şampiyonluk kazanan Kobe Bryant, Los Angeles'taki kariyeri boyunca jenerasyonunun en büyük oyuncularından biri oldu. 2016'da NBA'in en çok sayı atan 3. ismi olarak potalara veda eden Kobe Bryant, salon dışında da kısa bir filmle Oscar kazandı. Medya yöneticiliğine adım atan Kobe Bryant, kadın sporuna verdiği destekle de dikkat çekti ve bir çok genç sporcuya ilham kaynağı oldu.

Sayfa Yükleniyor...